Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 23, 2021

Архієпископ УГКЦ відслужив літургію у найстаршій парафії США

Автор:

|

Серпень 07, 2021

|

Рубрика:

Архієпископ УГКЦ відслужив літургію у найстаршій парафії США
Парафія Шенандоа

Архієпископ-митрополит Філадельфійський Української греко-католицької церкви (УГКЦ) у США Борис Ґудзяк відслужив Божественну Літургію у церкві Святого Михаїла в Шенандоа (штат Пенсільванія) — парафії, яка вважається найстаршою українською католицькою громадою на американській землі.
За час свого єпископського служіння у Філадельфії митрополит Борис відвідав парафію вже кілька разів, але це була перша можливість помолитися разом із парафіянами, які зустріли його біля брами традиційними сіллю та хлібом. «Хотів би подякувати вам за вашу вірність Богові, своїм сім’ям, Церкві й Євангелію. Деякі з вас висловлювали занепокоєння щодо майбутнього. Я сьогодні тут, аби закликати вас не боятися, щоб сказати: «Мир вам!». Ми покликані бути людьми миру, світла та радості», — зауважив владика.
Парафіяни привітали його з нагоди іменин — УГКЦ вшановує пам’ять святих князів Київської Русі Бориса та Гліба 24 липня. Архієпископ поділився з ними історією та значенням христоподібної жертви цих найперших святих української землі.
Оригінальна будівля церкви Святого Михаїла згоріла дотла 7 квітня 1980 року, а теперішню збудували 1984-го. Єдине, що збереглося від вогню, — це дерев’яний процесійний хрест, який на той час реставрували. Єпископ-емерит Джон Бура був настоятелем парафії в Шенандоа у 1976-1987 рр. і очолював процес відбудови. «Єпископ Іван доклав багато праці та зусиль, щоб церква виглядала такою, якою вона є сьогодні. Дехто кажуть, що це — найпривабливіша будівля у місті», — зазначив монсеньйор Мирон Грабовський, теперішній парох.
Архієпископ Борис приїхав до Шенандоа з невеликою командою, яка планує підготувати серію короткометражних фільмів про парафії архієпархії та розпочала з найдавніших.
Як повідомляв «Міст», Борис Ґудзяк очолив Філадельфійську архієпархію УГКЦ у США.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply