Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Антіохійського патріарха схиляли не визнавати ПЦУ

Автор:

|

Січень 13, 2022

|

Рубрика:

Антіохійського патріарха схиляли не визнавати ПЦУ
Зустріч російської делегації з Патріархом Антіохійським

Після того, як церковна дипломатія Російської православної церкви (УПЦ) програла в Антіохійському напрямку, що стало ясно після заяв диктатора Башара Асада, за справу взялися державні дипломати Російської Федерації (РФ). Ймовірно, вони переконували патріарха Іоанна Х не визнавати Православну церкву України (ПЦУ) і навіть привезли відповідні «дарунки».
Наприкінці минулого року патріарх Антіохійський і всього Сходу Іоанн Х прийняв у патріаршій резиденції в Дамаску депутатів Державної думи РФ — членів групи зв’язків із парламентом Сирії Д. В. Шабліна, Ш. В. Караола, С. А. Гаврилова, Н. С. Валуєва, А. А. Ющенка, Г. А. Карлова, А. Ю. Бородая, а також представників уряду Москви та керівництва інших російських реґіонів, які брали участь у засіданні міжвідомчих координаційних штабів Росії та Сирії.
Від імені делегації Дмитрий Шаблін привітав главу Антіохійської православної церкви, розповів про зустрічі делегації та проведені нею гуманітарні акції, передав слова про необхідність збереження християнської присутності на Близькому Сході, які прозвучали на зустрічі парламентарів із Башаром Асадом, нелегітимний президентом Сирії. Представник РФ також згадав, що вірні РПЦ «високо цінують тверду позицію антіохійської Церкви щодо українського розколу», — йдеться в офіційному пресрелізі, опублікованому на сайті Московського патріархату.
Депутат Державної думи, президент Міжпарламентської асамблеї православ’я Гаврилов висловив ідею проведення у Дамаску присвяченого діалогу культур і релігій міжнародного форуму, у якому взяли б участь представники світових релігій, політичні та громадські діячі. «Лейтмотивом форуму мають стати солідарність, миротворчість, взаємна повага до духовних цінностей та національних традицій», — зазначив він.
Ймовірно, російські депутати намагаються скликати новий «Амман» (уже в Дамаску), за участі Антіохійського патріарха і під його керівництвом, залучивши туди сербів, Єрусалимського патріарха і, звісно, РПЦ.
Російські політики не приховують, що їхні депутати постійно контактують із сирійськими колегами з питань розвитку міжрелігійних відносин. Також «члени міжфракційної депутатської групи зі захисту християнських цінностей приїжджають до Сирії з гуманітарними проектами з 2014 року», — пояснює сайт РПЦ. Нагадаємо, що РФ надає військову допомогу Башару Асаду для придушення повстань, що переросли у громадянську війну, і розміщує там свої військові бази.
Не забули російські гості і про дарунки антіохійській Церкві, адже хабарі — це давня російська традиція, яка з’явилася ще на початку виникнення Московії. «Заступник керівника департаменту зовнішньоекономічних і міжнародних зв’язків Москви І. П. Ткач передав сертифікат на придбання необхідного церковного начиння для відновлюваного за участю Росії та Російської православної церкви у місті Ез-Зібадані Успенського храму, який був зруйнований війною», — зазначається на ресурсі РПЦ.
Патріарх Антіохійський Іоанн Х російською подякував членам делегації «за підтримку знедолених і гуманітарну роботу». Порушуючи тему відносин антіохійської та російської Церков, він заявив: «У нас повна згода в усіх сферах, ми йдемо пліч-о-пліч, підтримуючи позиції один одного». Владика також наголосив на важливості вирішення ситуації в Україні, причому про розкол не сказав жодного слова. Принаймні, на сайті РПЦ цього немає.
Глава Антіохійської православної церкви згадав про те, що у Російської Федерації та Сирії спільна позиція на міжнародній арені та наголосив: «Ми підтримуємо Росію у правій справі, молимося від щирого серця за російський народ і Росію». Також він проігнорував незаконне і з точки зору православ’я гріховне вторгнення РФ у Крим і на схід України.
«Ми бачимо, як сирійський народ хоче миру, і дуже цінуємо зусилля Росії в ім’я досягнення цієї мети, у т. ч. на міжнародних майданчиках, де багато хто об’єднався проти Сирії, — продовжив патріарх. — Ми, сирійці, відкидаємо всі спроби розділити нас. Ми раді, що міністр із релігійних справ прийде на Різдво Христове до нас, щоб російською, арабською й англійською мовами звернутися до вірних. Хочу з усією любов’ю передати Росії й її народу: ви робите велику справу захисту любові, добра та правди заради всього людства. Хай станемо ми свідками торжества правди у світі, в якому живемо».
«Нехай благословить Господь вас, членів делегації, нехай благословить Господь всю Росію, її народ, Російську Православну Церкву!» — заявив на завершення Іоанн Х. Як пам’ятний дар російські парламентарі подарували йому ікону Спасителя, привезену з Сахаліну.
У зустрічі також брали участь: А. В. Єфімов, спеціальний представник президента РФ із розвитку відносин із Сирійською Арабською Республікою, надзвичайний та повноважний посол Росії у Сирії; ігумен Арсеній (Соколов), представник патріарха Московського при Антіохійському патріархові; ієрархи Антіохійської Православної Церкви — єпископи Дарайський Мойсей, Сергіопольський Іоанн і Лариський Мойсей, архімандрит Парфеній (Алати).
Можна зробити висновок, що питання України і визнання ПЦУ стояло чи не найголовнішою темою у розмові між російськими політиками й Антіохійським патріархом. Чи добились вони свого, покаже час, але вже зараз видно їхній політичний тиск на першоієрарха й їхні щедрі дарунки, зокрема, фінансування Церкви в Ез-Зібадані, яку вже відновлюють на російські гроші.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply