Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Андрій Парубій і патріарх Варфоломій обговорили автокефалію Української церкви

Автор:

|

Грудень 01, 2016

|

Рубрика:

Андрій Парубій і патріарх Варфоломій обговорили автокефалію Української церкви

Андрій Парубій і патріарх Варфоломій

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України (ВРУ), разом із Вселенським патріархом Варфоломієм обговорив можливості утворення Єдиної помісної української православної церкви. Зустріч відбулася у Стамбулі (Туреччина). Також п. Парубій і владика обговорили можливість надання такій Церкві Томосу про автокефалію.
«Я запросив Вселенського патріарха відвідати Україну та виступити у стінах ВРУ. Переконаний, що утворення єдиної Церкви — це єднання українського народу і запорука національної безпеки», — написав п. Парубій у Facebook.
На цю заяву миттєво відреагував патріарх Московський Кирило, глава Російської православної церкви (РПЦ). «Ми ніколи не погодимося на зміну священних канонічних кордонів нашої Церкви, бо Київ — це духовна колиска Русі… Від українського розколу страждає все тіло церковне, і біль від неї відчувається не тільки в Україні, але і в діаспорі, і на канонічних територіях інших помісних Церков, — заявив він. — З боку Української греко-католицької церкви тривають аґресивні й образливі нападки на нашу Церкву загалом, а також на канонічне православ’я в Україні».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply