Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 23, 2021

Агенти Кремля в рясах спровокували самосуд

Автор:

|

Лютий 08, 2018

|

Рубрика:

Агенти Кремля в рясах спровокували самосуд

Так званий десятинний монастир

На захист архітекторів, заарештованих за підпал споруди Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), виступили депутати і активісти.

Війна уже в столиці
25 січня поліція отримала від охорони так званого Десятинного монастиря УПЦ МП на вул. Володимирській у Києві повідомлення про спробу підпалу цієї споруди. Відтак, знайшла там пляшки зі запалювальною сумішшю й заарештувала архітекторів Олександра Горбаня та Олексія Шемотюка, батька трьох неповнолітніх дітей, котрий воював у 2014-2016 рр. проти Російської Федерації (РФ) на Донбасі як аеророзвідник Збройних сил України (ЗСУ). Їм інкримінували «замах на умисне знищення або пошкодження майна». Карний кодекс України передбачає за це до 15-х років позбавлення волі.
Щоправда, 5 лютого Апеляційний суд Києва відпустив затриманих архітекторів на поруки народних депутатів України Григорія Шверка, Олени Сотник, Олександра Черненка, Ігоря Луценка, Корчинської, Андрія Левуса, Павла Кишкаря й Ярослава Гончара, помічника заступника начальника Генерального штабу ЗСУ України. Зокрема, п. Шверк пояснив: «По-перше, хлопці вибачилися. По-друге, вони сказали, що в них не було наміру підпалити, а був намір привернути увагу (тобто це був перформанс). Навіть враховуючи, що такі дії (підпал), я не підтримую, я все ж вважаю, що рішення судді було занадто жорстким. Це цілком адекватні люди, котрі розуміють, що вони накоїли». Якби затримані справді хотіли спалити будівлю, вони вчинили б інакше. Один зі затриманих — оператор безпілотника. У нього було багато можливостей підпалити таким чином, щоб ніхто не знав, хто це і як це зробив».
Тож 5 лютого Міністерство культури України висловило в своїй заяві з приводу споруди на вул. Володимирській в Києві претензії не затриманим архітекторам. Воно нагадало: «Єдиним законним користувачем земельної ділянки (на якій стоїть споруда УПЦ МП. — Ред.) станом на сьогодні є Національний музей історії України (НМІУ). Законні права НМІУ як землекористувача порушено протиправними діями релігійної громади УПЦ».
Відтак, культурне відомство запевнило, що воно «візьме участь у розгляді справи та повторно надішле до правоохоронних органів звернення, спрямовані на захист пам’ятки національного значення «Місто Володимира — дитинець стародавнього Києва з фундаментом Десятинної церкви (Церкви Успіння Пресвятої Богородиці) від V-IX ст., IX-XIII ст.» між вулицями Володимирська, Велика Житомирська та схилами Старокиївської гори. Таким чином воно відреагувало нарешті на петицію киян із вимогою знести будівлю церкви УПЦ МП біля Десятинної церкви в центрі столиці.

Дерев’яний «намет»
Адже УПЦ МП встановила на території НІМУ тимчасовий намет-скинію для проведення святкової служби ще 2000 року, однак згодом його не прибрала. 2005-го він перетворився на дерев’яну споруду, а згодом — на бетонну.
Ігор Луценко підсумував: «Спочатку це позиціонували як тимчасовий намет, далі він перетворився на постійний і далі уже на таку велику будівлю».
І хоч 2006 року Київська міська державна адміністрація звертала увагу УПЦ МП на незаконність розміщення її споруд на земельній ділянці біля залишків фундаменту Десятинної церкви, однак там продовжували окупацію частини столиці України. Тому депутат Луценко вкотре звернувся до київської влади з проханням «запустити процедуру знесення нелегальних споруд (вагончиків)» УПЦ МП. «Ситуація така: зараз там є так званий монастир, який було узаконено, на мій погляд, цілком неправосудним рішенням. А є у нього ще допоміжні споруди у вигляді вагончиків, які розташовані десь за 10-15 м від нього. Ці споруди не є жодним чином узаконеними. І їх, як і тисячі кіосків по всьому Києву, так само треба було демонтувати через те, що вони заважають функціонуванню історичного музею. Вони створюють дисонанс у всіх тих архітектурно-ландшафтних роботах, які там відбуваються», — пояснив він.
Паралельно патріоти розгорнули кампанію на захист затриманих архітекторів. Зокрема, художник Іван Семесюк закликав: «Цей випадок має стати «чорним лебедем» для Російської православної церкви (РПЦ) в Україні. Треба витягати хлопців із лещат «правосудія». Це вкрай важливо!»
А художник Андрій Єрмоленко зауважив: «Це результат того, що влада тупо не чує народ! Питання про цю незаконну забудову підіймалося неодноразово. На мою думку, цей вирок — суто політичний! На кшталт «Не рипайтесь, плебеї, хто ви такі? Ви ж не з нашої масті!».
У Facebook навіть створили групу «Свободу архітекторам» з гештеґом #free_architects. Організатори спільноти закликають не лише підтримати Шемотюка та Горбаня шляхом пожертви коштів на юридичну допомогу їм, але й підписати петицію з вимогою «знесення каплиці УПЦ МП Десятинного чоловічого монастиря» як незаконної споруди (на момент написання матеріалу під нею було зібрано 9903 підписів).
«Це безпрецедентний випадок, коли стільки людей організувалося саме для такої події. Завдяки зусиллям небайдужих вдасться домогтися бодай тимчасово демонтажу споруд. Такого тиску, такого історичного шансу в нас не було, мабуть, років п’ять. Довга-довга епоха таких неправових рішень і дій, сподіваюся, зараз припиниться і буде розвиватися ситуація в протилежному напрямку», — вважає Ігор Луценко.

«Самопали»?
Не виключено, що 3 лютого січня саме агенти Кремля в рясах спровокували самосуд і у Львові, де вночі виникла пожежа у дерев’яній церкві Святого князя Володимира на проспекті Червоної калини у Львові — хоча поліціянти не виявили там предметів зі запальною сумішшю. Відтак Ігор Зінкевич, депутат Львівської міської ради (ЛМР), висловив припущення, що причиною цієї пожежі могло стати коротке замикання всередині будівлі, оскільки, за його даними, займання відбулося всередині приміщення.
Однак о. Володимир Кузьо, настоятель церкви запевнив: «У нас немає підведеної електрики до храму. Ми отримуємо енергію від акумулятора, який, коли покидаємо храм, вимикаємо». Тому архієпископ Львівський і Галицький Філарет УПЦ МП звинуватив у підпалі храму «радикально налаштованих людей», котрі протестували 28 січня біля нього, заявляючи, що у ньому «проводиться відверта антиукраїнська діяльність», що церква зведена на самовільно захопленій ділянці, тобто без дозволів ЛМР, тому і має бути знесена.
Тим часом Олександр Ганущин, голова Львівської обласної ради (ЛОР), не виключає, що підпалити церкву могли за наказом із Москви. Він пов’язує пожежу у храмі УПЦ МП 3 лютого, а також випадок, коли 4 лютого в Ужгороді невідомі кинули пляшку зі запальною речовиною у приміщення «Товариства угорської культури Закарпаття», з візитом 6-8 лютого у Закарпатську та Львівську області Ламберто Дзаннієра, генерального секретаря Організації з безпеки в Європі (ОБСЄ), з питань національних меншин.
«Кращого тла, ніж в Ужгороді, як випадок із пляшкою зі запальною сумішшю, немає, а у нас, у Львові, є давня пісня — це Російський культурний центр, але ця історія буде цього року закрита і ми виділили гроші, і це буде «Будинок воїна». Не готовий сказати, що саме стало причиною пожежі у православній церкві на Сихові, слідчі з’ясують, але те, що це може використати РПЦ для роздмухування істерії, це однозначно. Це тло для візиту комісара ОБСЄ. Ніхто не каже зі силовиків, що це був підпал церкви, може бути і причина в дротах. Але те, що це могло бути використане у зв’язку з візитом генерального комісара, це однозначно», — зауважив п. Ганущин.
Голова ЛОР упевнений: «Це — сигнал, що вони розуміють, що становище у них хитке. Я з подивом побачив архієпископа Філарета. Зараз активісти підіймають питання про монастирі УПЦ МП у Західній Україні, зокрема і про Почаїв, де великий є вплив російською православ’я на всі процеси в Україні, на Львівщині. Ситуація не є далеко простою, бо кожна зі сторін має свої цілі, а нам треба навчитися відстоювати свої українські інтереси, незважаючи на те, що коїться довкола. Має зростати професійний рівень правоохоронних органів, їхньої агентурної роботи. Слід працювати на випередження. Бо на сьогодні, крім ворога на зовнішніх кордонах держави, є чимало агентури, яка працює тут, за різними домовленостями, з різною агентурою, а ми, на жаль, це поле, де все відбувається».

Ігор Голод

Гоп-ля
Архімандрит Гедеон, намісник скандального «Десятинного монастиря» УПЦ МП, звернувся за допомогою до багатьох міжнародних інстанцій і навіть написав листа Дональду Трампу з проханням захистити храм. «Ми зверталися до Служби безпеки України, до мера Києва і Президента України. Написали в усі існуючі органи влади. В т. ч. міжнародні інстанції. Звернулися до Організації Об’єднаних Націй. Звернулися до послів багатьох держав. Також звернулися до президента США», — повідомив Гедеон. «Намісник Десятинного монастиря довгий час служив у США. Серед братії та прихожан Десятинного монастиря є й громадяни США», — переконують у центрі інформації УПЦ МП.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply