Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

75-річний ювілей сестер-місіонерок

Автор:

|

Жовтень 30, 2020

|

Рубрика:

75-річний ювілей сестер-місіонерок
Сестри-місіонерки з владикою Борисом.

Українська католицька митрополича архієпархія Філадельфії нещодавно відзначила 75-річний ювілей сестер-місіонерок Покрови Матері Божої. Вдячна літургія та панахида за померлих сестер були в центрі тихого та молитовного святкування, яке з огляду карантинні обмеження відбувалося скромно і в обмеженому колі осіб. Сестер-місіонерок привітав владика Борис Ґудзяк, архієпископ і митрополит Філадельфійський. У його привітальному слові, зокрема, мовиться:
«Коли роздумуємо над багатою спадщиною їхньої діяльності, то не можемо надивуватися, як узагалі це можливо? Сестри заснували Академію Матері Божої в Стемфорді (штат Коннектикут), організували та вели роботу двох дитячих садочків, упродовж трьох десятиліть займалися католицькою школою при нашій парафії в Перт-Амбої, проводили літні школи та короткотермінові курси з релігії та катехизму, майстерно вишивали ризи, з великою уважністю та ніжністю творили писанки, друкували дитячі книжки, робили студійні записи церковного співу, водночас не припиняючи опікуватися єпископами, готуючи їм трапезу та дбаючи про їхні щоденні потреби.
Наші сестри продовжують свою місію служіння, протягом поколінь працюючи для духовного збагачення тих, кому служать — формування молоді на основі християнських принципів у візантійсько-українському обряді. Радісні голоси дітей, яких вони навчали, все ще відлунюють в оселі монастиря на Франкліні у Філадельфії неподалік від нашої катедри. На жаль, зараз будинок наповнений лише наполовину, бо нових покликань давно вже немає. Сестри були змушені згорнути багато напрямків своєї діяльності. Однак із притаманним їм гумором і глибоко вірою сестри стверджують, що вони живуть у досконалій гармонії: семеро уже в Царстві Небеснім, а ще семеро продовжують служити, засвідчуючи Царство Небесне тут, на землі.
Роздумуючи про багату історію та служіння сестер-місіонерок, відчуваю, як мене переповнює вдячність. Ми дякуємо Богові за покликання наших сестер. Ісус покликав дівчину з Чикаґо, кількох із Бразилії, одну навіть із моїх рідних Сиракуз; русинку, українку, американку — і всі ці неймовірні жінки почули Його поклик, залишили все і пішли слідом за ним. Улюблені наші сестри, ми вам щиро вдячні, що ви так щедро відгукнулися на Божий поклик».
Як повідомляв «Міст», монахиня презентувала власну поетичну збірку.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply