Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

2012-й — Рік мирянина

Автор:

|

Квітень 05, 2012

|

Рубрика:

2012-й — Рік мирянина

Глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Святослав (Шевчук) (на фото) оголосив 2012-й Роком мирянина в УГКЦ. Він також повідомив, що черговий синод УГКЦ відбудеться 9—15 вересня ц. р. у місті Вінніпезі (Канада) і в його роботі візьмуть участь усі єпископи УГКЦ із цілого світу. Голов­на тема синоду — «Покликання мирянина в житті й посланництві Церкви». Саме тому й виникла ідея проголошення Року мирянина в УГКЦ.

Блаженнійший Свято­слав зауважив, що увагу Церкви буде приділено саме мирянам. «Миряни — це найбільша частина церковного тіла, і, згідно зі вченням Церкви, мирянин» — це той, хто, будучи охрещеним, миропомазаним, бере участь у таїнствах Церкви, бере участь у потрійній місії Ісу­са Хреста: священицькій, царській і пророчій», — наголосив владика.

Як підкреслив о. Шевчук, зокрема, ідеться про те, що миряни готові набагато більше робити для Церкви, у тому числі навчати інших. «Наша Церква завжди приділяла увагу мирянам, завжди заохочувала вірних бути активними в соціальному, культурному, національному житті нашої Церкви. Завжди церкви були осередками, де народжувалися різні громадські організації, інституції громадянського суспільства», — наголосив він.

Предстоятель УГКЦ закликав мирян не лише молитися за успішне проведення синоду, а й брати активну участь у його підготовці. Пропозиції можна надсилати на електронну адресу секретаріату синоду: synod@ugcc.org.ua до 15 червня.

Блаженнійший також пояснив, чому 2012-го Патріарший синод буде проведено в Канаді. За його словами, 100 років тому до цієї країни приїхав перший єпископ — владика Никита (Будка). У дні проведення синоду УГКЦ відзначатиме цю подію. У рамках проведення синоду заплановано й низку інших заходів. Так, 9 вересня ц. р. у кафедральному соборі Святих Володимира й Ольги у Вінніпезі відбудеться Божественна літургія, а 16 вересня — громадський бенкет у провінції Манітоба, який відвідають також єпископи інших церков.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply