Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 1, 2022

107-річній монахині медики Житомира відновили зір

Автор:

|

Березень 29, 2018

|

Рубрика:

107-річній монахині медики Житомира відновили зір

У Житомирській обласній лікарні медики відновили зір 107-річній черниці Іоанні. Операція на очах тривала 30 хв. Жінка не бачила п’ять років. В Україні вперше виконали операцію на оці пацієнтці такого віку, кажуть лікарі. Два роки тому робили оперативне втручання 100-річній жінці.
«Найкраще оперувати незрілі катаракти (офтальмологічне захворювання, що призводить до помутніння кришталика ока і розладів зору. — Ред.), які виявили завчасно, — розповідає Ганна Борщівська, завідувач відділення мікрохірургії ока Житомирської обласної лікарні. — Складність цієї операції в тому, що пацієнтка довго не бачила та катаракта вважається перезрілою. Вона була щільною. Операція відбувалася зі спеціальними розрізами. Складність виявилася й у тому, що хвора — похилого віку. Лягала так, як їй зручно. Ми мали пристосовуватися».
Тепер триває період реабілітації. Черниця з кожним днем відновлюється і бачить усе краще. Іоанна живе в жіночому монастирі Афонської ікони Божої Матері в селі Чоповичі Малинського району на Житомирщині. 25 березня вона відсвяткувала 107-річчя. Аби зробити найстарішій черниці подарунок, сестри обителі звернулися до лікарів.
Схимонахиня Іоанна має справжнє ім’я Марія Дмитрівна Мороз. Народилася 1911 року в селі Малий Кучурів Заставнівського району Чернівецької області. Пережила дві світові війни, Голодомор. Її родину «розкуркулили» більшовики та відправили до Сибіру. Там сім’я провела 16 років.
У черниці жінку постригли в 100-літньому віці. Марія Дмитрівна весь час проводить у молитві, запевняють у монастирі. Носить із собою хрест і вервечку. «Важко жила, голодувала, а голод — це ліки. І, звісно, праця та молитва. Оце й секрет довголіття», — подейкують сестри обителі.

Олена Галагуза, Gazeta.ua

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply