Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

Шістьом телеканалам загрожують санкції

Автор:

|

Серпень 05, 2021

|

Рубрика:

Шістьом телеканалам загрожують санкції
Тарас Кремінь

Тарас Кремінь, Уповноважений Кабінету Міністрів зі захисту державної мови, звернувся до Національної ради з телерадіомовлення України з проханням ввести санкції проти шести телеканалів за порушення закону про українську мову. За словами мовного омбудсмена, його підлеглі липня провели моніторинг діяльності 28 телерадіоорганізацій, які здійснюють загальнонаціональне етерне телевізійне мовлення. «За результатами моніторингу виявили порушення закону про державну мову — фільми та серіали демонстрували російською мовою телеканали «Інтер», «Україна», ICTV, «Мега», НТН, К1, про що склали відповідні акти», — повідомив п. Кремінь. Він наголосив, на телеканали надіслали звернення з вимогою виконувати норми закону. Найбільше порушень (шість) зафіксували на «Інтері», п’ять — на телеканалі «Україна», по два — на ICTV і «Мега», по одному — на НТН і К1.
Своєю чергою, телеканал 1+1 спершу вирішив транслювати українською всі фільми та серіали без винятку. Але згодом повернувся до російськомовного озвучування, бо український дубляж нібито не сподобався глядачам, які «історично звикли до перегляду улюблених фільмів і серіалів, коли їх транслювали саме в тому вигляді і з тим колоритом, з яким продукт створили».
На телеканалі скаржаться, що необхідність вести трансляцію винятково українською поставила їх у «нерівні конкурентні умови». «1+1 media виступає за рівні умови на телевізійному ринку і чесну конкуренцію за прихильність українського глядача. А особливо, коли мова йде про таке важливе питання, як мова. Тільки спільними зусиллями всіх гравців ринку можливо зрушити ситуацію. Зараз же ми спостерігаємо певний розкол суспільства за мовним принципом, що вважаємо категорично неприпустимим», — йдеться в заяві.
У Національній раді з телерадіомовлення України на це не відреагували.
Як повідомляв «Міст», телебачення треба очистити від мови ворожнечі.

Катря Юськів, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply