Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

Шевченківський концерт у ШУ

Автор:

|

Березень 27, 2014

|

Рубрика:

Шевченківський концерт у ШУ

У суботу 8 березня відбувся величавий концерт учнів Школи українознавства (ШУ) об’єднання українців Америки «Самопоміч», присвячений 200-літтю від дня народження Тараса Шевченка. Свято під назвою «Поклін тобі, Тарасе» відкрив директор Іван Макар словами про великого Кобзаря, духовного батька українського народу. Пан Макар наголосив, що заклики T. Шевченка в рядках його творів, написаних у ХІХ ст., безперечно стосуються нинішньої України. Українці зараз «борються за гідність, справедливість і за можливість створити нове життя, за те, щоби панувала своя правда, і сила, і воля», — сказав директор Макар. Вступне слово закінчилося спільною молитвою та хвилиною мовчання в пам’ять про жертв Євромайдану.

Програма, яку вела вчителька історії Валентина Глушак, охоплювала широкий діапазон творів Tараса Шевченка. Було виконано поеми «Тополя» (6 і 7 класи), «Перебендя» (10 кл.) і «Наймичка» (9 кл.); пісні «Садок вишневий коло хати» (4 і 5 класи) і «Зацвіла в долині червона калина» (дошкілля й 1 кл.); оригінальні точки «Біографія Т. Г. Шевченка» (8 кл.), «Як ми розуміємо Шевченка» (3 кл.) і «Від Шевченка до Майдану» (12 кл.). Наприкінці заходу під керівництвом учительки співу Елі Романишин учні школи виконали «Заповіт». Акомпанувала піаніст Настя Антонів.
Ще слід згадати про чепурну виставку автопортретів Шевченка, яка вітала відвідувачів біля входу до концертної зали. Експозицію «Шевченко-художник» спроектував учитель культури Михайло Барабаш, теж художник. Про Кобзаря М. Барабаш сказав, що «він був не тільки поетом, а був геніальним, великим малярем, мистцем і художником… Шевченко за своє життя зробив дуже багато портретів, більш ніж 50, і в цій експозиції розміщено десять автопортретів, виконаних різною технікою».
Від світлички, що діє під проводом 83-го відділу Союзу українок Америки, до матурального класу, кожен учень і вчитель своїми зусиллями й талантами віддав належну й гідну шану цьому неперевершеному героєві української культури. Багатогранне ювілейне Шевченківське свято завершилося українським національним гімном, який зворушив не одного з присутніх до сліз.

Ксеня Ференцевич

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply