Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 16, 2021

Серія концертів «Краще з України від корпорації «Міст»

Автор:

|

Березень 31, 2016

|

Рубрика:

Серія концертів «Краще з України від корпорації «Міст»

Тенорз Бельканто

Субота 11 червня ц. р. буде відзначена великою культурною подією. На сцені чудової зали Church on the Queensway у Торонто звучатиме музика у виконанні квартету «Тенорз Бельканто», в яку неможливо не закохатися. Цьому колективу — вже сім із половиною років. У його складі — професійні виконавці з вищою музичною освітою: Василь Понайда — соліст Львівської обласної філармонії, тенор; Роман Трохимук — соліст Львівського національного театру опери та балету, володар Гран-прі конкурсу ім. С. Крушельницької, тенор; Тарас Глова — студент випускного курсу Національної музичної академії ім. М. Лисенка (Львів), тенор; Роман Антонюк — соліст Державної чоловічої капели ім. Л. Ревуцького (Київ), баритон.
Гастрольна історія «Тенорз Бельканто» розпочалась у Європі. І лише після двох років виступів, а саме після концерту для представників польського сенату, присутній на ньому Дональд Туск, тодішній прем’єр-міністр Польщі, спілкуючись із артистами, зауважив, що, мабуть, у себе на Батьківщині вони — гіперпопулярні, якщо їх так добре приймають за кордоном. «Довелося» квартету звернути увагу і на Україну. Здається, зараз вони про це не шкодують. Утім, ніде правди діти — рівень популярності класичної музики в Європі — вищий, ніж в Україні. Там частіші фестивалі, там класична музика доступніша — концертів, телевізійних шоу і навіть каналів, присвячених класиці, — значно більше. І значно більша відвідуваність концертів, на яких виступають академічні, «класичні» музиканти.
«Тенорз Бельканто» хочеться порівнювати з кращими виконавцями світу. Адже вони без перебільшення звучать так, як звучало відоме тріо Каррерас-Домінго-Паваротті. Вони — справжні професіонали, й якраз професійний підхід у поєднанні з «правильним» музичним смаком, мабуть, і є формулою успіху квартету. А наша публіка явно скучила за такою музикою. Справді, коли ви востаннє чули арію Містера Ікс із відомої оперети Імре Кальмана чи арію Альфредо з опери Верді «Травіата»? Та що там Кальман і Верді — наші національні шедеври «Ніч яка місячна», «Чорнії брови, карії очі» або «Ой, ти дівчино з горіха зерня» на вірші Івана Франка рідко зараз почуєш в ефірі, їх швидше знайдеш у етрях Інтернету у вигляді архівних записів Дмитра Гнатюка чи Анатолія Солов’яненка. І саме українські пісні викликали найбурхливішу реакцію залів на концертах тенорів у Європі.
Відомі арії з опер, неаполітанські пісні — це по-справжньому вічна музика, перевірена століттями. Коли чуєш таке виконання та бачиш на сцені молодих, талановитих, енергійних виконавців, то стає зрозумілим, що класична музика — це творчість далеко не тільки для інтелектуалів-музикознавців. Це — музика, що проникне у будь-яке серце, і це — пласт культури, який є взірцем майстерності для виконавців будь-якого музичного напрямку.
Після концерту спілкування з учасниками квартету з формату інтерв’ю перетворюється у жваву бесіду — спадало на думку, що переді мною герої роману Дюма — мушкетери, різні за віком і життєвим досвідом, різні за темпераментом, але зведені разом спільною справою, їх об’єднало натхнення. Квартет має творчу львівську «прописку» — саме у місті Лева учасники колективу збираються для спільних репетицій. «Ми не займаємося вивченням творів спільно, працюємо кожен окремо, а збираємося лише для однієї-двох спільних репетицій», — розповідає п. Антонюк.
Артисти одностайно зійшлися на думці, що фахова професійна підготовка — це також джерело натхнення для митця, котрий живе музикою. Фахівець не просто відчуває музичну матерію, він ще й знає, як її вдосконалити або ж правильно виконати, щоб донести до публіки істинний задум композитора й автора слів.
«Бути тенором — складна стежка, це — постійна робота, постійний догляд за собою: потрібно дотримуватися режиму харчування та сну, бути в хорошій фізичній формі, — продовжує п. Роман. — Та й репертуар слід добирати так, аби вберегти голос від передчасного спрацьовування. Тренування голосу можна сміливо порівнювати зі спортивними тренуваннями — правильне навантаження потрібне щодня. Кожен твір має свою енергетику. В нашому репертуарі є близько 80 творів, які ми виконуємо на концертах. Є ще чимало таких, які ми б хотіли виконати, плануємо, прислухаємось, аналізуємо, так би мовити, «ходимо колами» навкруг тієї чи іншої пісні, арії, щоб колись-таки прийняти рішення включити її до репертуару та почати над нею працювати. Щороку додаємо десь із півтора десятка нових речей, щось «відкладаємо», до якогось твору знову повертаємося».
Крім арій із опер і старовинних романсів, на концертах звучать і «золоті гіти» ХХ ст. — My Way з репертуару Френка Синатри, Besame mucho тощо. Їх, зазвичай, публіка впізнає з перших нот, і контакт зі залою налаштовується миттєво. Загалом підбір репертуару, як сказав тенор Василь Понайда, відбувається за безкомпромісною схемою: виконується лише те, що до вподоби в першу чергу самим артистам. Тобто мірилом якості є власний музичний смак виконавців, але у випадку «Бельканто» це — якраз гарний приклад того, що рівень музичної естетики артистів збігається зі смаками поціновувачів музики. «Поза нашою творчою спільною працею ми — друзі, та ще й куми, — діляться артисти. — Тому наш зв’язок — надто міцний».
«Із нетерпінням чекаємо на зустріч із нашими земляками та гостями у Торонто. Після нашого першого концерту, що його висококласно, як завжди, організував Юрій Кусь із компанії «Міст», і який із успіхом пройшов у чудовій залі нового культурного центру «Старий млин» (це був, до речі, перший концерт у цьому чудовому приміщенні), приємно, що нам вдалося нарешті втілити в життя нашу мрію про виступ у Торонто. Сподіваємось що наша співпраця с компанією «Міст» у Канаді буде розвиватися і далі, і що другий концерт, в якому буде набагато більше наших, українських класичних речей, а також відомі класичні арії та балади, буде гарним подарунком для всіх шанувальників справжньої музики. До зустрічі 11 червня!
Ваші тенори «Бельканто»

Роман Сакура

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply