Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

Щедрий дар із фонду Ґолембів

Автор:

|

Травень 31, 2012

|

Рубрика:

Щедрий дар  із фонду Ґолембів

Канадський інститут українських студій недавно отримав щедрий дар — $450,000 — за заповітом із маєтності Наталії Ґолемби з Торонто. Створення Вічного фонду імені Богдана й Наталії Ґолембів у травні 2012 року дало КІУС змогу заснувати стипендію імені Богдана й Наталії Ґолембів Альбертського університету для студентів 35 курсів і аспірантів Львівського національного університету імені Івана Франка (ЛНУ), які навчаються на юридичному та на гуманітарних факультетах.

Новий фонд оживить Програму студентського обміну, що діє в КІУС від 2006-го, і принесе користь львівським студентам, які планують навчатися або проводити дослідження в Альбертському університеті. Усі претенденти на отримання стипендії повинні володіти англійською, французькою чи німецькою мовами та підтвердити високі результати в навчанні й науковій роботі.

Богдан Ярослав Ґолемба народився 20 серпня 1908 року в Коломиї. Наталія (із роду Шпікул) народилася в с. Копичинцях біля Тернополя 12 січня 1913-го. Вони обоє працювали в кооперативі в Копичинцях, де й познайомилися. Одружилися перед тим, як утекти до Польщі під час Другої світової війни. З 1939 року молода пара мешкала в Ґданську в Польщі, а 1959-го перебралася до Канади, де вже мешкали брати й сестри Наталії (разом їх у родині було дев’ятеро).

Оселившись у Торонто, Богдан працював бухгалтером і аґентом із продажу нерухомого майна, а Наталія — касиром у крамниці IGA. Богдан захоплювався поштовими марками й зібрав унікальну колекцію. Наталія чудово вишивала та робила штучні квіти й вінки. «Більшість часу, — пригадує племінниця Наталії, Надя Шпікула, — вони розповідали історії про свою втечу під час війни та про те, як українці були переслідувані поляками, німцями й росіянами».

Пройшовши крізь минулі лихоліття, Ґолемби були свідомі свого походження й одержимі місією допомогти своїй Батьківщині в галузі освіти. Наталія підтримувала студентів із рідних Копичинців до кінця свого життя.

Посмертний дар Ґолембів завжди нагадуватиме про їхню жертовність, щедрість і бажання допомогти багатьом молодим людям. Богдан відійшов у вічність 26 лютого 1997 року, а Наталія — 8 жовтня 2005-го.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply