Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

«Самопоміч» підтримує проекти УНМ

Автор:

|

Липень 17, 2014

|

Рубрика:

«Самопоміч» підтримує проекти УНМ
Генеральний консул України Андрій Праведник, міс-діаспора 2013 Соломія Крунь, Генеральний консул Литви Маріус Гудинас і президент УНМ Лідія Ткачук

Генеральний консул України Андрій Праведник, міс-діаспора 2013 Соломія Крунь, Генеральний консул Литви Маріус Гудинас і президент УНМ Лідія Ткачук

Фотовиставка «Україна очима Національного географічного товариства» відкрилася 27 червня в Українському національному музеї в Чикаго (УНМ). Тут представлено 40 світлин, відзнятих в Україні фотографами товариства National Geographic починаючи від серпня 1918-го до жовтня 2013 року. Це — спільний проект посольства України у Вашинґтоні, Генерального консульства України у Чикаґо й УНМ. Україна сьогодні — у центрі уваги світової спільноти.
«Прикметно, що день відкриття збігся з історичною подією: Україна стала асоційованим членом Євросоюзу», — сказала Лідія Ткачук, президент музею, відкриваючи виставку. Серед гостей були генеральні консули України Андрій Праведник та Литви — Маріус Гудинас. Консул Праведник розповів про інтерес до цієї виставки, адже її побачили люди у багатьох містах Америки, попереду — Нью-Йорк та Філадельфія. Представник литовської держави сказав, що він, як і всі литовці, вірить у європейське майбутнє України й тому вважав за необхідне бути цього вечора з українською громадою. Відповідно, було обрано візитівку виставки — фото кримського замку «Ластівчине гніздо».
Куратор Марія Климчак і музейний працівник Роксолана Козицька зробили екскурс в історію України через фотографії. З привітальним словом виступив Володимир Тюн, директор відділу маркетингу кредитівки «Самопоміч», яка є спонсором проведення виставки. «Через видання National Geographic кілька поколінь українців у США відкривали для себе цікаву інформацію про Україну», — зазначив п. Тюн. Музичний супровід на саксофоні та сопілці музиканта Андрія Чуйка додав цій події врочистої святковості.
Журнал National Geographic був заснований 1888-го. Він є офіційним виданням Національного географічного товариства США. Зараз журнал видається 40 мовами, щомісяця він охоплює аудиторію більш ніж 60 млн. людей. Навесні 2013 року вийшов перший номер українською мовою. УНМ закликає діаспору передплачувати українське видання National Geographic. Виставка триватиме до 25 серпня. Адреса музею: 2249 W. Superior St. Chicаgo, IL, 60612.
Прес-служба кредитівки «Самопоміч»

До слова
Каска невідомого майданівця стала експонатом УНМ. Про це повідомила Галина Угрин, співзасновник благодійного фонду «Небесна сотня» у Чикаго. «Марія Климчак, куратор музею, попросила священика Миколу Порядника, настоятеля тамтешнього храму, котрий був на Майдані в Києві, привезти каску до Чикаґо. «Ми були вражені цим», — розповідає п. Угрин. Каска сотника – поки що єдиний експонат в УНМ, пов’язаний і з Революцію гідності в Україні. Зараз, стверджує п. Угрин, для української діаспори у США найкращим сувеніром із України є вишиванка та візитка Яроша. Галина Угрин — уродженка Івано-Франківська. У Чикаґо вона проживає з родиною 11 років, пропагує українську культуру, для чого заснувала видання UA Modna.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply