Риби та земноводні мешканці на марках України

Пошта України систематично випускає в обіг марки, на яких зображені риби, плазуни, земноводні мешканці України. Перевагу надають занесеним до Червоної книги України.
Так, 2000 року вийшла зчіпка з двох марок серії «Червона книга України»: тритона звичайного вперше описав 1758-го шведський натураліст Карл Лінней. Вид близький до карпатського тритона. Обидва види співіснують у деяких місцевостях Карпат, помічені в районі Трускавця Львівської області й околицях Доманинців, міста Ужгород Закарпатської області. Також тритон звичайний був помічений у Житомирі.
Друга марка — саламандра плямиста класу земноводних. Інші назви: дощівка, вогняна ящірка. Слово «саламандра» походить з арабської і персидської мов і в перекладі означає «живе у вогні». У давнину люди були впевнені, що саламандра здатна пройти крізь полум’я і воно не заподіє їй шкоди. Цей забобон у багатьох мовах і закріпився в назві саламандри. На перший погляд, саламандри схожі на ящірок, тому люди нерідко їх плутають. Проте саламандри мають ширшу і округлішу голову, а гладка, волога шкіра у них позбавлена лусочок. На відміну шкіра ящірок — суха й укрита лусочками. Тривалість життя плямистої саламандри — 25 років.
На марці 2002-го Геннадія Кузнєцова є дельфін із роду Фоцена. В Україні вони трапляються в водах Азовського та Чорного морів. Азовські дельфіни щорічно на зиму міґрують до Чорного моря.
2002 року випустили зчіпку марок спільного випуску «Україна-Казахстан». Автори — Оксана Тернавська та Данияр Мухамеджанов. На марках — каспійський тюлень і білуга чорноморська, яка є у Чорному морі та на Дунаї.
Блок 2001-го «Чорне море» — дельфіни та морські коники. Художник — Олександр Кошель.
На марках 2002 року (автор — Геннадій Кузнєцов) зображений полоз леопардовий — неотруйна змія, один із чотирьох видів цієї родини в України. Живе у порожнинах під камінням, норах. Живиться гризунами, дрібними птахами, ящірками. Поширення: південь Кримського півострова (від Севастополя до масиву Кара-Даг).
На зчіпці «Україна-Молдова» з двох марок показані осетер російський і чоп звичайний. Введені в обіг 6 вересня 2007-го. Оформлення Олени Караченцевої та Геннадія Кузнецова. Осетер в Україні дуже малочисельний. Занесений до Червоної книги України. У СРСР був об’єктом промислу заради цінної чорної ікри. Чоп поширений у басейні Дністра, пониззі Дунаю, Пруті, річках Закарпаття.
Блок «Амфібії України» з п’яти марок 2011 року приготувала Наталія Кохаль. Зображені: їстівна жаба, райка звичайна, жаби прудка, ставкова та озерна. Наталія Крохаль також є авторкою блоку «Земноводні України», на марках якого 2012-го показані джерелянка жовточерева, ропухи сіра та зелена, жаба трав’яна, землянка звичайна. Допомогу у створенні поштових блоків «Укрпошта» отримала від Національно-наукового природничого музею, співробітники якого надали ілюстративний і текстовий матеріал.
Наталія Кохаль — авторка спільного випуску 2017-го «Україна-Болгарія». Це блок «Чорне море», на якому є білобочка чорноморська і молюск «Крила янгола».
2019 року Наталія Кохаль приготувала блок серії «Червона книга України. Прісноводні риби». На марках є йорж-носар, стерлядь, карась золотий, пічкур-білопер дунайський, марена Валецького, минь річковий, мересниця озерна та чіп малий.
Раніше «Міст» розповідав, яку рибу потрібно вживати для здоров’я мозку.
Лев Хмельковский
ВРУ підтримала три іспити на громадянство України
Треба додати ще й математикуКарикатурна мобілізація Кремля та визволення захисників «Азовсталі» — того ж дня
Карикатурна мобілізація росіян не повинна дивувати світ, бо росіяни, цСитуація з поширенням пандемії Covid-19 в Україні та світі
Цікаво було б дізнатися хто як ставиться до вакцинації. Я довгий час бП'ять країн створили союз для Індо-Тихоокеанського реґіону
Ви можете припинити показувати країни Океанії як начебто «імпотентів»