Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Роксолана Богуцька: 15 років успіху

Автор:

|

Жовтень 02, 2012

|

Рубрика:

Роксолана Богуцька: 15 років успіху

Вона — учасниця Ukrainian Fashion Week, Lviv Fashion Week, Fashion Philosophy Fashion Week Poland, куди була запрошена як спеціальний гість XVIIІ Міжнародного конкурсу для дизайнерів одягу The Golden Thread. Бренд Roksolana Bogutska ввійшов до переліку 12 найкращих колекцій весна/літо 2010, за версією TheFashionInsider.com Magazine поруч із Chanel, Burberry та Dolce&Gabbana. Вона — перша українська дизайнерка, включена до рейтинґів авторитетних європейських fashion-медіа.

Можна з упевненістю стверджувати, що шлях Роксолани Богуцької є свідченням успіху людини, яка створила себе сама. А починалося все ще в дитинстві, коли батьки відвели малу Роксолану в гурток малювання, і вчителі розгледіли в дівчинки талант. Згодом вона закінчила Львівське училище прикладного мистецтва імені Івана Труша, потім — Львівську академію мистецтв. «Це був великий ризик, адже починала «з нуля», — розповідає Роксолана, — навіть заставила батьківську квартиру під кредит, який був потрібен для бізнесу. Я розуміла: колекцію потрібно зробити й не просто повісити в шафу, а продати».

Була віра у себе, цілеспрямованість і працездатність — усе склалося докупи й зрештою привело до успіху. Роксолана Богуцька змусила світ визнати й сприйняти тему етнічних елементів декору в сучасному костюмі, які вона пропаґувала тривалий час. «У мене було бажання практикувати з різними стилями, але несподівано навіть для себе зрозуміла, що мені й надалі цікаво займатись народною творчістю, — каже дизайнерка. — Інакше не могло бути, оскільки навчальна база побудована була на народній творчості, на писанкових мотивах, орнаментах ткацтва, вишиванки. І сьогодні на ці речі є неабиякий попит».

Вона високо підняла планку — художня вишивка по шкірі й тканині шовковими нитками та бісером, інкрустація металом. Усе це надає ексклюзивності її виробам. Роксолана Богуцька використовує лише натуральні матеріали: шкіру, хутро, шовк, льон, оброблені за найновітнішими технолоґіями.

— Вітчизняний дизайнерський одяг зараз популярний серед українських модників, чи вони більше обирають закордонні бренди?

— Одягатись у дизайнерський одяг — дорого. Речі, які модники можуть дозволити собі придбати в бутиках першої лінії, — не індивідуальні, вони повторюються, і на вечірці жінки (який жах!) можуть зустрітися в однакових сукнях (сміється). Працювати з дизайнером дуже дорого, і той, хто це розуміє, хто хоче відрізнятися, — обирає українського дизайнера. Повірте, це — не гірше й не менш престижно. 15 років тому, коли в нас тільки з’явилося поняття «український дизайнер», дуже важко було знайти людей, готових одягати вітчизняні бренди. Тоді було неймовірно модно вдягатись у закордонні «лейби», і не важливо, що там було написано, але головне, щоби це не було вітчизняне.

— Чи ви, як дизайнер, відчуваєте розвиток української моди?

— Коли ми починали нашу творчість, на Українському тижні моди в Києві (про Львівський тиждень моди ми могли тільки мріяти) було до 20 дизайнерів, зараз уже є понад 50. Важко було стартувати, хоча я би сказала, що й зараз починати не легше. Тоді все було нове, невідоме. Був жорсткий відбір, який проводила відповідна комісія. Пам’ятаю, коли я заявила про себе, мусила показати ескізи. Тепер же, хто хоче й хто має матеріальну можливість, той робить колекцію та бере участь, — відбору як такого немає. Ти маєш можливості, можеш займатися своєю улюбленою справою, але це не означає, що ти станеш справжнім дизайнером. Поняття «український дизайн», Богу дякувати, уже існує. Багато людей — і відомих особистостей, від яких починається імідж дизайнера, і звичайних українців — готові одягатися в українське, і це свідчить про те, що українська мода існує, а значить, має право на життя й Роксолана Богуцька.

— Цьогоріч брендові Roksolana Bogutska виповнюється 15 років. Це — час перших підсумків. Отже, чого вдалося досягти?

— Чого саме досягла? Це все-таки 15 років, що, напевно, досить багато, а з іншого боку — це дуже мало. Є зареєстрований бренд, є кілька салонів. Ми на рік робимо дві колекції: весна-літо, осіньзима, беремо участь в українських тижнях моди, у показах за кордоном, за океаном. Я — член Спілки дизайнерів України, заслужений діяч мистецтв, я — жінка третього тисячоліття. Багато нагород зібрано, і якщо це все взяти докупи, то напевно щось та й зроблено. Але, як творчій особистості, мені здається, що зроблено досить мало й усе, мабуть, — попереду.

…Недавно в житті нашої героїні сталася надзвичайно приємна та зворушлива подія: Роксолана, маючи дорослого сина, удруге стала мамою, народивши донечку Меланію. Попри це вже через два місяці Роксолана малювала ескізи для нової колекції. Щасливо зізнається, які хвилювання в неї викликає кожна нова дія, порух, слово маленької донечки. Отаке воно, усвідомлене материнство, яке додає успішній дизайнерці ще більше яскравих життєвих барв. Хіба це — не найбільше щастя для жінки?

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply