Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Українець збудував енергоощадний будинок із пляшок

Автор:

|

Квітень 17, 2019

|

Рубрика:

Українець збудував енергоощадний будинок із пляшок
Енергоощадний будинок

Круглий будинок звели у селі Петриків на Тернопільщині. Господарі кажуть, що незвична форма будівлі допомагає заощаджувати тепло. Господар будинку — Володимир Сеньків. Він жартує про власний винахід: «Одні говорили, що вже церкву будують, інші — що цирк приїхав».
Зараз чоловік із родиною готується до переїзду в новий будинок. Ззовні будівля нагадує величезну кулю. Трикімнатне житло площею 55 кв. м. зводили трохи більше двох місяців. «Робили все своїми силами. На майстрах економили. Я називаю цей будинок «зроби сам», — розповідає винахідник.
Зводити будинок Володимиру допомагали рідні. За архітектора — двоюрідний брат. Він розробив проект. Усі розміри розрахували за допомогою спеціального калькулятора в Інтернеті. «Коли я хотів будувати цей купол, я взяв футбольного м’яча. Є шестикутні латки білі і п’ятикутні чорні. Я їх поділив на трикутники і так розраховував. Потім зайшов в Інтернет і побачив цю програму. Звірив свої розрахунки — у мене зійшлося», — зазначає будівельник Сергій Петришин.
Будівництво коштувало 10 тис. USD. Це дешевше, порівняно зі зведенням класичного будинку, запевняють господарі. Крім того, помешкання енергоефективне. Власники планують заощаджувати, зокрема, на опаленні. В оселі облаштували так звану двоковпакову піч. Вона краще віддає тепло та потребує менше дров.
Щоб закласти фундамент будинку, господар використав скляні пляшки. «Тут ми використали приблизно 5 тис. пляшок, а на сходах — шини. Це замість утилізації», — розповідає господар диво-будинку.
Переїхати в нову оселю Володимир із дружиною планують вже незабаром. До хати вже підвели всі необхідні комунікації, залишилося закінчити внутрішнє облаштування.

Леся Маньковська, «5-й канал»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply