Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Поштові марки України 2021 року

Автор:

|

Лютий 23, 2021

|

Рубрика:

Поштові марки України 2021 року
Львівські вітражі

Тижневик «Міст» закінчує цикл публікацій, присвячений містам на поштових марках України. Нещодавно у головному відділенні Укрпошти на вул. Словацького, 6 у Львові з нагоди 40-денного трауру за театральним режисером, народним артистом України Романом Віктюком погасили його іменну марку. На марці зображене фото митця. Про це розповів Роман Грицевич, депутат Львівської міської ради й учасник події. На погашення марки завітала родина Романа Віктюка. Співом супроводжував захід квартет хорової капели «Трембіта». «Ми були особисто знайомі з Романом Віктюком. Я хотів зробити йому такий подарунок, хоч і посмертно. Ці марки стануть даниною його пам’яті, вони розійдуться по світу, будуть нагадувати про величезний внесок нашого земляка в українську та світову культуру й мистецтво», — розповів п. Грицевич.
Крім цього, «Укрпошта» випустила марковий аркуш «Вітражі старого Львова», виконаний за допомогою тиснення голографічною плівкою. Сюжетами марок стали сім фрагментів кольорових вітражів, що прикрашають сакральні споруди Львова: Домініканський собор та Костел Святого Антонія, Успенську церкву, Вірменський і Латинський катедральний собори, а також вітражі у приміщенні колишнього Краківського готелю (тепер це — Апеляційний суд Львівської області). На сірому тлі аркуша кольорові марки розташовані у вигляді трьох вітражних церковних аркових вікон — по три марки на два бокових «вікна», а центральне «вікно» представлене єдиним великим вітражем зі зображенням Діви Марії. На полях маркового аркуша зображені дві мармурові колони, що додають поштовому випуску урочистості та величі.
Ідея випуску поштових марок із вітражами належить колективу управління філателії компанії. Ця тема є доволі популярною серед колекціонерів. Найбільше взірців старовинних вітражів збереглися у Києві та Львові. Цю серію поштових марок вирішили розпочати зі Львова. Вартість маркового аркуша «Вітражі старого Львова» — 80 грн. До набору входять чотири марки номіналом V (еквівалент 9 грн), дві марки номіналом М (еквівалент 13,5 грн) та одна марка номіналом F (еквівалент 17 грн). наклад маркового аркуша — 25 тис. примірників.
Також «Укрпошта» оприлюднила план випуску поштових марок і блоків на 2021 рік. У розділі історія випустять три марки — «Збройні формації Української революції 1917-1921 рр. (однострої)», до 100 річчя Другого зимового походу Армії УНР.
У серії «Видатні особистості» буде блок до 150-річчя від дня народження Лесі Українки, марки до 160-річчя від дня народження Євгена Чикаленка та до 100-річчя від дня народження Петра Яцика. У серії «Краса і велич України» вийдуть блоки і марки про Рівненську та Черкаські області, а також Севастополь.
На марках також з’являться ордени Данила Галицького та Героїв «Небесної сотні». Вийдуть марка і блок до 30 річчя Незалежности України.
Серію «Національні страви» продовжать марками про кримськотатарські чебуреки й янтики, українські вареники, ковбасу, полтавські галушки. І 35-ті роковини Чорнобильської траґедії будуть відзначені маркою. У планах є випуски до 250-річчя Львівської та 200-річчя Миколаївської астрономічних обсерваторій.
В серії «Європа» з’являться два блоки в буклеті «Зникаюча національна природа». Передбачені спільні випуски з Ліхтенштайном — до 140-річчя від дня народження Івана М’ясоєдова — автора перших поштових марок Князівства Ліхтенштейн, Литвою та Польщею до 400-річчя Хотинської битви, а також із Албанією й Ізраїлем.
Київ буде представлений на блоці «Будинок з химерами» (до 120-річчя початку будівництва). Блок із чотирьох марок продовжить серію «Народна вишивка», ще дві марки — серію «Її величність Жінка».
Крім цього, вийдуть марки до 100-річчя з часу першого виконання української колядки «Щедрик» у «Карнеґі-гол» у Нью-Йорку, до Різдва Христового, про річковий і морський транспорт України та до 100-річчя першого українського трактора «Запорожець».
Тема «Спорт» буде представлена марками «Євро-2020»та ХХХІІ літні Олімпійські ігри. Природа України — це аркуш, на якому будуть тетерук, глушець та орябок. У серії стандартних марок покажуть герби села Коропець (Тернопільська область), міст Кременчук, Бахмут, Богодухів, Комарно, Болград або Рені (Одеська область).

Лев Хмельковський

До слова
На перших цього року поштових марках Швеції з’явилося зображення 18-річної екоактивістки Ґрети Тунберґ. Вони вже надійшли у продаж 14 січня і коштують 12 шведських крон. На марці дівчина в жовтому плащі стоїть на кручі і спостерігає за польотом стрижів. Малюнок створив художник Хеннінґ Тролльбек. «Мотиви на марках повинні відображати наш час, в якому екологічне питання актуальне вже багато років, не в останню чергу завдяки потужному голосу Ґрети Тунберґ», — вважають у PostNord. Разом із ними поштове відомство випустило три марки зі зображенням міста Ґетеборг на заході Швеції на честь 400-річного ювілею від дня його заснування. Марки коштують по 12 крон — приблизно 1,5 USD за кожну.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply