Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

«Ніхто не любить Макіївку», — вважають її мешканці

Автор:

|

Січень 12, 2017

|

Рубрика:

«Ніхто не любить Макіївку», — вважають її мешканці

Макіївка

Ці слова в мирний час вимовляли дуже багато її жителів. Городяни часто казали: місто не заслуговує доброго ставлення, воно потворне. Тепер вони змінили свою думку. Макіївка, мабуть, єдиний населений пункт в окупації, який відкрито називають улюбленим. У ньому нічого не змінилося на краще. Його обличчя не набуло сучасних рис, а на його просторах не пролягло нових магістралей. Але Макіївку все ж змогли побачити по-новому.

Улюблена і нещасна
«Зима улюбленої». «Світанок улюбленої». «Будні улюбленої». Приблизно так підписуються численні фотографії з Макіївки. Її люблять навіть не за особливу красу, а за те, що вона — рідне місто. Це оцінили ті, кому довелося виїхати з неї і більше не повернутися. А також ті, хто так і не виїхав, але побачив, як Макіївка задихається від життя в «республіках».
Місто живе в режимі тотального лиха. У Макіївці здорожчав хліб, поставивши на межу виживання пенсіонерів та інші соціально незахищені категорії громадян. У місті фактично зникає «Макіїввугілля» — підприємство, яке багатьом давало роботу. Воно занепадає, закриваються його шахти, руйнується і розкрадається інфраструктура.
Частина Макіївки постраждала від обстрілів.
Місто і до війни втрачало багато, а зараз втрачає ще більше. Зачиняються звичні об’єкти, настає розруха та злидні. Макіївку спотворюють дотики «республіки». Городяни фіксують прояви бідності і трагедії навіть у дрібницях. Макіївка потихеньку вмирає.

Макіївські дні
Усе це, з одного боку, озлобило жителів, а з іншого — згуртувало їх у трепетному ставленні до міста, яке такого життя не заслужило. Дивно, що до Макіївки однаково ставляться різні люди, незалежно від їхніх поглядів на те, що відбувається. Її люблять і ті, хто проклинає «укрів», і ті, хто втомився від життя в «республіці», і ті, хто чекає Україну і наближає її прихід усіма силами, і ті, хто все ще вважає себе «громадянином» ДНР.
І ті, й інші знімають дуже гарні фото в Макіївці. Мабуть, саме це місто щодня пропонує на суд стороннього спостерігача найвиразніші знімки. Такою кількістю гарних, художніх фото не може похвалитися навіть Донецьк. Не важливо, що сталося, — яскравий повний місяць, прекрасна осінь, ніжна зима… Макіївку примудряються зняти так, ніби це — найгарніше місто на світі.
Ще один прояв Макіївки — іронія. Міщани намагаються підійти до всього з дотепом, і пабліки в соціальних мережах, присвячені Макіївці. Деякі з них досить дотепні. «У Макіївці жити класно, якщо ти — Захарченко», — пишуть макіївчани.
З іншого боку — вміння бачити навіть у цьому красу. Макіївка стоїть на межі провінційної сірості, але дивиться в бік своїх кращих проявів. Саме тому, мабуть, любов до неї і не згасає.
Одна межа — дуже важке існування, загрози з боку бойовиків, і на цьому тлі — сміливість і відкритість декотрих городян. Вони втікають від теперішніх міських реалій, занурюються все глибше в історію. Інша — серйозне і несерйозне. Спостерігаючи сумні будні свого міста, макіївчани помічають те, що змусило б їх посміхнутися навіть у такій ситуації.
«Мені, наприклад, навпаки, хотілося швидше повернутися до Макіївки, тут моя історія, спогади, рідні, близькі, друзі. Не бачу різниці, крім того, що ціни високі і гуляти після 23-ї не можна, і то якщо дуже хочеться, то можна, головне — хороша компанія, хату ж бо завжди можна знайти!» — розповідаю свою історію один макіївчанин, згадуючи про повернення в місто.
Таких, як він, дуже багато. Вимушено живучи в «республіці», вони намагаються не помічати жахливих сторін свого життя. Це не означає, що вони приймають сам факт такого життя. Це означає, що вони вчаться знаходити віддушину навіть у цьому. Вони дивляться на те, що втішає особисто їх, зациклюються на своїх дрібницях, звертають увагу на найдрібніші подробиці, які могли б їх втішити. Саме це, можливо, тільки це і допомагає їм виживати.

Ганна Хрипункова, «День»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply