Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Національний культурно-мистецький і музейний комплекс «Мистецький арсенал»

Автор:

|

Вересень 03, 2015

|

Рубрика:

Національний культурно-мистецький і музейний комплекс «Мистецький арсенал»

Мистецький арсенал

«Мистецький арсенал» — найбільший культурно-мистецький і музейний комплекс України, який по завершенні музеєфікації покликаний стати візитівкою нашої держави на міжнародній арені, а для громадян України — ще одним приводом пишатися своєю культурою та країною.
Місія «Мистецького арсеналу» — створення потужного культурного осередку загальноукраїнського та міжнародного значення, спрямованого на репрезентацію й актуалізацію української спадщини, сприяння розвитку творчих ініціатив і популяризації українського мистецтва у світі.
Споруда арсеналу — пам’ятка архітектури національного значення, зведена у 1783-1801 рр. за проектом генерал-поручика І. Меллера у Старій Печерській фортеці. До появи арсеналу на його місці функціонував Печорський Вознесенський дівочий монастир, ігуменею якого у 1683-1707 рр. була Марія-Магдалина, матір гетьмана Івана Мазепи. З початку XIX ст. арсенал перебував у розпорядженні Київського військового гарнізону, а упродовж XX ст. тут працював секретний військовий завод.
З 2003 року арсенал став культурно-мистецькою установою. Тепер паралельно з проведенням виставок триває реставрація приміщень і ведеться робота зі створення прогресивного музейного комплексу, який представлятиме історію українського мистецтва від давнини до сучасності, прийматиме колекції шедеврів із провідних світових музеїв, стане потужним осередком розвитку творчих ініціатив. Загальна площа арсеналу сягає 60 тис. кв. м, наразі використовується від 12 тис. до 24 тис. кв. м.
За чотири роки активної роботи команда «Мистецького арсеналу» реалізувала 40 виставкових проектів загальнонаціонального та міжнародного значення, які відвідало близько 2 млн глядачів. Ключовими ініціативами «Мистецького арсеналу» є щорічні міжнародні проекти Art Kiev Contemporary, Книжковий арсенал, Великий антикварний салон, Великий скульптурний салон. Серед масштабних кураторських проектів, реалізованих «Мистецьким арсеналом», — Show Within The Show, Шевченко(mania), «Велике і величне», «Василь Єрмілов», «Космічна одисея-2011», «Незалежні». Найамбітнішим міжнародним проектом, ініційованим та проведеним «Мистецьким арсеналом» за підтримки Міністерства культури України, стала Перша київська бієнале сучасного мистецтва Arsenale 2012, що зібрала під склепіннями комплексу безпрецедентну експозицію творів ста всесвітньо відомих митців із 30 країн і стала вагомим кроком України у напрямку інтеграції у світовий культурний простір.
Усі виставкові заходи «Мистецького арсеналу» містять тематичні освітні, кіно- та концертні програми, спрямовані на різні цільові аудиторії. Серед потужних інноваційних ініціатив — освітній проект для дітей і підлітків «Арсенал ідей». З 2010-го функціонує Благодійний фонд «Мистецький арсенал», який опікується соціальними, дитячими та доброчинними проектами, а також є організатором першого в Україні Клубу друзів музею. На території «Мистецького арсеналу» діє Мала галерея, яка презентує молоде українське мистецтво, а також камерні проекти провідних вітчизняних митців.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply