Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 25, 2021

Маловідомі місця в Україні, які варто побачити

Автор:

|

Березень 18, 2020

|

Рубрика:

Маловідомі місця в Україні, які варто побачити

Усі мріють про літо, а з ним і про сезон довгоочікуваних відпусток. Тоді пакуватимемо наплічники та валізи і подамося в подорож. Чому б не до України, де крім великих міст, є безліч селищ, маленьких містечок, які ваблять своєю красою?

Бакота

Кажуть, що хто не бачив Бакоти Кам’янець-Подільського району Хмельницької області, той на Поділлі не був. Це частина національного природного парку «Подільські Товтри», місце для любителів езотерики та старовини, яке, однак, не знайдете на мапі. Там можна відвідати скелястий монастир, цілющі джерела та побачити кам’яний відбиток стопи Будди.

Буцький каньйон

Гранітний каньйон в селі Буки на кордоні Черкаської та Вінницької областей входить до сотні найгарніших місць України. Його собі вподобали скелелази, котрі часто проводять там тренування. Навесні там розцвітає багато квітів, серед яких тюльпани і дикий часник. Це місце називають «маленькою Швейцарією», де стоїть «Український Стоунхендж».

Джуринський водоспад

Ще тільки добираючись до водоспаду в селі Нирків Заліщицького району Тернопільської області, вас здивує червоний колір землі та такий же відтінок скель, а також можна побачити дві височезні вежі, єдині залишки величезного замку XVII ст. Цей водоспад вважають найвищим в Україні. Тут проводять одноденні сплави на катамаранах по Дністру зі села Устечко Городенківського району Івано-Франківської області до міста Заліщики.

Дністровський каньйон


Дністровський каньйон, розташований на межі чотирьох областей — Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької, є не одним із найбільших у Європі. Тут можна знайти таємні місця, з яких досхочу милуватися красою природи, одним із таких місць є Совиний Яр. Також не варто залишати поза увагою Китайгород, Устя, Стару Ушицю та, звісно, Заліщики.

Заліщики

Найгарніші краєвиди розташовані в периметрах Заліщик Тернопільської області, які створюють такий собі півострів. Курортного значення цьому містечку надає не лише навколишня природа, а й середземноморський клімат, створений завдяки високим кручам, що оточують містечко, огинаючи півколом по периметру.

Замок Шенборн

Між містами Мукачево та Свалява, в селищі Карпати навіть залізнична станція схожа на мініатюрний замок, а у розкішному парку казково по-справжньому. Все починалося 1840-го з дерев’яної хатинки, куди графи Шенборни навідувалися під час полювання. 1890 року для Шенборнів звели мурований замок, за яким можна вивчати календар: 365 вікон, 52 кімнати, 12 входів. Спершу з-за крон дерев з’являється висока башта, прикрашена годинником і родинними гербами, далі перед вами відкривається доглянуте подвір’я з акуратно підстриженими зеленими насадженнями. Всередині можна помилуватися вітражами в каплиці, камінною залою, старими дерев’яними сходами, які охороняє геральдичний лев біля підніжжя.

Ландшафтний парк у Буках

Село Буки Сквирського району Київської області — колишній маєток українського дуки Івана Суслова. Він вражає оригінальністю та красою, а тому став одним із туристичних пам’яток. На жаль, доступ до самого будинку, який ще донедавна був дозволений, зараз обмежений через казус: туристи, які фотографувалися біля входу в будинок, не впустили власницю будинку, мовляв, чекайте своєї черги. Парк складається з двох частин: храмового комплексу з фонтаном і самого ландшафтного парку. Вхід на територію — безкоштовний. Однак у деякі частини парку можна потрапити лише з екскурсоводом за символічну плату.

Лумшори

Хоча це село Перечинського району Закарпатської області не надто велике, але воно популярне серед туристів, та й не дивно, бо подивитися справді є на що. У Лумшорах є аж п’ять водоспадів і dсі вони розташовані на річці Туричці. Побачити і знайти їх дуже легко — дорога весь час іде паралельно до річки, а іноді і понад нею, тому водоспади можна почути. Проте основна мета відвідати це місце – славнозвісні Лумшорські казани – своєрідна сауна просто неба. Об’єм такого казана — 1 тис. л, під ним палає вогонь, що нагріває спеціальну мінеральну воду до +40-45 градусів за Цельсієм. Такі процедури покращують роботу нервової системи та опорно-рухового апарату. За один раз у казан може поміститися семеро людей.

Олешківські піски


За 30 км на схід від міста Херсон у Цюрупинському районі розкинулися Олешківські піски — не лише природне диво України, а й найбільша пустеля Європи. Її умовно поділяють на сім арен, кожна з яких вирізняється природними та кліматичними особливостями. Як і всі пустелі, Олешківська складається з чисельних барханів заввишки близько 5 м (окремі сягають висоти і 20 м), що пересуваються завдяки дії вітру. Влітку температура піску сягає 75 градусів за Цельсієм, тут рідко йдуть дощі, а іноді трапляються навіть піщані бурі.

Базальтові стовпи

Їх можна побачити в селі Базальтове Костопільського району Рівненської області. Їхня масивність, безперечно, вражає, а ще зі стовпів б’є вода. У тих, хто там побуває, є можливість побачити політ лелеки за кілька метрів від себе і сфотографувати її.

Оптимістична печера

Поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області є гіпсова печера, геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні. А ще вона вписана до Книги рекордів Ґінесса як найдовша в світі гіпсова печера, найдовша печера Євразії та друга (після Мамонтової у США) за довжиною серед печер світу. Це складний за будовою лабіринт гротів, галерей і ходів, що мають різну форму та розміри. У горішній частині 20-метрового пласту гіпс має темно-бурий колір, у нижній — жовтувато-сірий, що зачарує навіть вибагливих мандрівників.

Подільські Товтри

Національний природний парк «Подільські Товтри» розташований у Хмельницькій області в межах кількох районів — Городоцького, Кам’янець-Подільського та Чемеровецького. Там діють і створюють нові туристичні маршрути: піші та кінні, водні, лижні, автомобільні та велосипедні. Серед них одно- та багатоденні, пізнавальні й оздоровчі, з виїздами на конях і плаванням на човнах, риболовлею та полюванням, із відвідинами мінеральних джерел, природних та історичних пам’яток.

Печерний монастир

Усі, хто відвідує Сколе, має нагоду завітати й у село Розгірче Стрийського району Львівської області, щоб побачити печерний монастир. Він розмістився на пагорбі, звідки відкривається прекрасний краєвид на всю навколишню місцевість і долину річки Опір. Найбільш цікавим і вивченим є основний скельний масив. У ньому вибили три печери на двох рівнях. На другий поверх монастиря ведуть видовбані сходинки в кількох місцях.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply