Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

Квіти України у філателії

Автор:

|

Серпень 07, 2021

|

Рубрика:

Квіти України у філателії
Заквітчана українка

Неможливо уявити філателію України без поштових марок зі зображенням квітів. Незалежна України почала випускати марки 1992-го, а вже 1994 року розпочала серію «Червона книга України». На двох марках із малюнками С. Беляєва були зображені рідкісні квіти «Еритроній собачий зуб» і «Черевички зозулині». Перша збереглася в лісах і на луках Закарпаття, друга — на рівнинах України, а також у Карпатах та Криму. Наталя Кохаль продовжила серію 2015-го і намалювала марки з рослинами Національного ботанічного саду ім. М. Гришка. Це «Офрис кримська», «Булатка червона» і «Коручка болотна». Також на марках Н. Кохаль 2020 року є лаванда та жасмин.
Ряд марок відтворює цінні лікарські рослини. Півники маленькі зображені на блоці Валерія Руденка 2002-го «Чорноморський біосферний заповідник». До цих випусків і належить марка 2009 року «Арніка гірська» в аркуші Миколи Кочубея «Природний заповідник Горгани». В серії «Лікарські рослини» 2018-го на марках зображені валеріана, медунка темна, шипшина, звіробій, чистотіл, живокіст, цикорій. Автор — Наталя Кохаль. Вона стала авторкою аркушів про земноводних, на яких є водяні лілеї, очерети. Н. Кохаль також створила серію з чотирьох аркушів «Щедра Україна», присвячених порам року зі зображенням відповідних квітів. Наталю можна назвати головною квітникаркою у філателії України. Аркуш марок зображує юну дівчину в оточенні квітів, серед яких чорнобривці, барвінок, мак, ромашка, волошки, лілея, кручені паничі, дзвоники. На аркуші 2010 року «Святі гори» теж вміщені тамтешні квіти.
До серії «Лікарські рослини» треба віднести дві марки 2001-го Катерини Штанко «Бжільництво», присвячені епітерапії — медичному використанню бджолиних продуктів.
2012 року «Укрпошта» ввела в обіг поштову марку «Моя люба Україна». Під час VII Міжнародного благодійного конкурсу-фестивалю «Щасливі долоні» для талановитих дітей-сиріт, які відпочивали в Міжнародному дитячому центрі «Артек», відомство організувало конкурс на найкращий малюнок до марки «Моя люба Україна». Олена Панасюк (14 років) із Вінниччини зобразила яскравий світ української природи під сяючим сонцем. На конверті першого дня обігу представлено роботу харків’янки Марини Гаршиної (12 років).
Пошта випустила ряд марок із квітами у творах відомих мисткинь. 2002-го вийшли марки з квітами, які малювала Ганна Собачко-Шостак з Київщини (авторка марок — Оксана Тернавська), 2000-го — квіти майстрині петриківського розпису Тетяни Пати (авторка марок Наталія Гожа), 2010 року — розписи Петраківки.
В серії «Кактуси» (Катерина Штанко, 2014) показані чотири різновиди квітучих рослин. Також квітучі кактуси є на аркуші 2012-го «Нікітський ботанічний сад» (художник — Микола Кочубей).
Олександр Калмиков став автором марок, присвячених областям України. На багатьох із них є квіти. Соняшник є на марках Донецької, Миколаївської областей, Київ — це каштани і бузок, маки Луганщини, Житомирська область — квіти хмелю.
Геннадій Кузнєцов 2005 року став автором аркуша про Карадаг, на якому також є кримська рослина. 1996-го він намалював дві марки з серії «Рослинний світ України», на яких зображені квіти з «Червоної книги України» «Нарцис вузьколистий» та «Білотка альпійська».
Велике квіткове розмаїття мають випуски стандартних марок. Це — соняшник, мальва, чорнобривці, калина, бузок, барвінок, волошки, горошок, шипшина, братки, мак, настурція, біле латаття та пшениця.
Як повідомляв «Міст», у шматку бурштину знайшли невідому квітку.

Лев Хмельковський

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply