Краса і велич України-8

Прикарпаття — мальовничий край леґендарних героїв, звитяжних боїв і народного мистецтва. Ось розповідь про відтворення Прикарпаття у філателії.
Івано-Франківська область
До 9 листопада 1962 року це була Станіславська область, утворена 27 листопада 1939 року з десяти повітів Станіславського воєводства Польщі, саме тоді поділеної між Німеччиною та СРСР. На крайньому півдні область межує з Румунією. Багата і незвичайна історія цієї області. 1918-го, після розпаду Австро-Угорщини, була проголошена Західно-Українська Народна Республіка (ЗУНР), уряд якої був у Станіславові. 1919 року було проголошено Акт злуки ЗУНР із УНР. Але 23 листопада 1920-го Польща окупувала Східню Галичину разом з територією сучасної Івано-Франківської області.
Ряд марок нагадує про ЗУНР, проголошену 1918 року. Пізніше вона увійшла в УНР. Столицею ЗУНР спершу був Львів, потім Станіславів. Був «Коломийський» випуск — надрук «Укр. Н. Р.» на чотирьох австрійських марках. Були випущені ярлики в сотиках для листів на замовлення. У Станіславові теж були зроблені надруки на австрійських марках і доплатних марках Боснії.
1939-го область була приєднана до Української РСР. В червні 1941-го в область увійшли угорці, союзники Гітлера, а 1 серпня того року Галичину прийняли до складу польського генерал-губернаторства. 1945-го Станіславська область вдруге була офіційно приєднана до УРСР. 20 березня 1951 року відбулися масові переселення українців у східні та південні області УРСР і в Казахстан. 9 листопада 1962-го перейменували Станіславів на Івано-Франківськ, а область на Івано-Франківську до 300-річчя міста і на честь Івана Франка.
Івано-Франківщина є батьківщиною оспіваних у «Слові о полку Ігоревім» князя Ярослава Осмомисла та княгині Ярославни, Роксолани, Олекси Довбуша, письменників Івана Вагилевича, Василя Стефаника, Марка Черемшини, Леся Мартовича, композитора Анатолія Кос-Анатольського, провідних діячів національно-визвольного руху Дмитра Вітовського та Степана Бандери. Загалом із нагоди 125-річчя з дня народження Дмитра Вітовського видали п’ять ювілейних конвертів.
На блоці Карпатського національного природного парку (2000) зображена Говерла — найвища гора України на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. Біля її підніжжя бере свій початок річка Прут.
Серед красот Прикарпаття слід назвати «Скелі Довбуша» — комплексну пам’ятку природи біля с. Бубнище. Це неповторне за своїми формами та розташуванням нагромадження скель, що нагадують дивовижні істоти та споруди. Манявський водоспад — найвищий в області водоспад висотою до 20 м недалеко від Скиту Манявського. Цей монастир, заснований Йовом Княгиницьким 1606-го, також є на марці України.
Музей «Писанка» у Коломиї — єдиний у світі музей писанкового розпису — показаний на поштовому блоці 2016 року. Філателія не забула і про Галич — місто неподалік від давнього Галича, центру Галицько-Волинського князівства, наймогутнішої твердині на південно-західних давньоруських землях. Назва міста дала назву реґіону Галичина.
Музей Івана Франка в Криворівні нагадує, що тут жив, творив і відпочивав майже щоліта з 1900-го по 1914 рік великий письменник. На марці є герб Бурштина — міста обласного значення у заплавній долині Гнилої Липи.
Бурштинська ТЕС є найбільшою на Прикарпатті тепловою електростанцією. На малому аркуші марок вміщено народний одяг Гуцульщини та усього Прикарпаття.
Лев Хмельковський
Як допомогти собі та своєму ближньому
Дякую, що приділяєте увагу цій дуже важливій темі. Нажаль, більшість уУкраїнці рятували світ, зокрема, і 1920 року на Віслі
Річ Посполита була ліквідована 1795 року. Тому: Сто років тому 15 серпСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому саСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Вважаю дії української делегації у ПАРЄ правильними по суті але не спо