Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Гуцульське містечко Косів сповзає у прірву

Автор:

|

Травень 29, 2019

|

Рубрика:

Гуцульське містечко Косів сповзає у прірву

Косів

У прикарпатському містечку Косів уже не перший рік житлові будинки, дитячий садок і школа летять у прірву. Адже берег підмиває гірська річка Рибниця, що впадає у Прут.
Самостійно врятувати будинки неможливо. Для міста укріплення берега — непідйомний тягар, а з області давати гроші не поспішають. Урвище збільшується буквально щодня та укріплювати берег ніхто не береться.
Місцевий житель Юрій Чабанюк, каже, що тут виріс. Він запевняє, що колись на березі було безпечно. Тепер тріщинами зрешечене кожне подвір’я. Щороку дедалі гірше — ґрунт осідає просто на очах.
Тепер частина дерев — уже у прірві, а в землі не просто тріщини, а урвища. Через перекошування будинки розсипаються, дахи змістилися. Уздовж берега, що пливе, — з десяток людських хат і школа-садок. Кілька корпусів, що стоять за два-три метри від води. Аби врятувати містечко від зсувів і підтоплень захисними гібіонами, треба обшити більшу частину стрімких берегів. За словами Юрія Плосконоса, міського голови Косова, вони не можуть опрацювати такі об’єкти, тому що вартість робіт — 10 млн грн, а це — річний бюджет всього міста.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply