Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Дуже львівський пам’ятник. Наплічник — символ усіх подорожей, найкращий друг туриста — тепер увічнений у металі!

Автор:

|

Червень 07, 2012

|

Рубрика:

Дуже львівський пам’ятник. Наплічник — символ усіх подорожей, найкращий друг туриста — тепер увічнений у металі!

Трапилося те, про що жоден турист чи мандрівник навіть не насмілювався мріяти… У центрі Львова з’явився пам’ятник наплічнику!!!

Двометровий монумент розташували у дворику географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. На кам’яній брилі — металевий рюкзак із килимком і гірськими черевиками. Автор ідеї — колишній студент факультету Ігор Дикий — переконаний: наплічник дарує людині свободу. Там уміщається все, що треба подорожньому — і спальня, і кухня. Пам’ятник зробили так, щоби кожен охочий міг одягнути наплічник — приміром, для фото.

Водночас, декан географічного факультету Володимир Біланюк під час відкриття скульптури 14 травня зазначив, що рюкзак — це символ, який об’єднує людей різних поколінь, різних національностей.

«Завдяки цьому спорядженню відбуваються великі географічні відкриття, завдяки цьому спорядженню геологи й археологи виживають у різних екстремальних умовах, а наші студенти підкорюють вершини України та Європи», — сказав пан Біланюк, додавши, що з наплічниками студенти відстоювали й незалежність України.

А заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів жартома зауважив: «Це — дуже львівський пам’ятник. Ми, львів’яни, дуже любимо мандрувати. Але й бачимо, скільки людей зараз ходить Львовом із наплічниками!.. Треба терміново придумати леґенду цього пам’ятника, можна навіть оголосити конкурс на найкращу історію й розповідати її всім».

До слова, в Україні є так званий пам’ятник туристам. Хоча насправді його присвячено курортникам: величезні гранітні брили символізують валізи та сумки, з якими відпочивальники приїздять на курорт. Також монумент доповнюють невід’ємні атрибути літнього відпочинку — парасолька, ласти та капелюх від сонця. За словами скульптора, символічний пам’ятник має нагадувати всім, що Бердянськ — курортний центр південного сходу України. Також курортника увіковічено в Хорватії.

А от туриста на повний зріст, вилитого з бронзи, торік поставили в російському Іркутську.

І тим приємніше, що українці стали першими у світі, хто оцінив велич такого невід’ємного атрибута туристичного спорядження!!!

Отже, мандруйте, радійте життю, вигулюйте свої рюкзаки.

Віталій Стечишин

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply