Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Письменники на війні

Автор:

|

Жовтень 02, 2014

|

Рубрика:

Письменники на війні
Сергій Пантюк

Сергій Пантюк

Письменник і поет Сергій Пантюк пробув на війні п’ять діб і планує повернутись у донецьке пекло знову. Він вирішив, що у добровольчому батальйоні ОУН необхідні рядові стрільці-письменники. Сергій розповів про те, що побачив у гущі бойових дій.

«Заступник командира добровольчого батальйону ОУН — письменник Борис Гуменюк. Власне, я вийшов із такою ідеєю — створити письменницьку чоту, тому що письменники все-таки найкращі представники народу і вони мають не тільки писати книжки, а допомагати зі зброєю в руках. Я вирішив, що сам поїду рядовим стрільцем. На початку жовтня ми вже матимемо трьох-чотирьох письменників і подамося туди», — каже п. Пантюк.
У вересні під Донецьком, де займає позицію і батальйон ОУН, було найгарячіше: постійні обстріли з «Градів» і мінометів. «Це — район славнозвісного летовища, там зі західного боку бійці прикривають в’їзд у Донецьк, це — наш добровольчий батальйон, 93-тя механізована бригада, батальйон «Дніпро-1». Це — наша лінія оборони. У ті дні там постійно був вогонь. Якось вибухнув Донецький завод хімічних виробів, неподалік від нас. Вибух був такої сили, що повиривало віконця та церати, якими уже затягнуті вибиті вікна в аеропорту. Надворі вибуховою силою нас добряче трясонуло. Літають кулі, осколки, на сон, згорнувшись калачиком, маєш дві години — це будні війни», — ділиться пережитим письменник.
Загалом, Сергій Пантюк розповів, що «оунівці», хоч і розуміють, що Захід вимагає від Президента максимальних зусиль щодо вирішення ситуації на Донбасі, кажуть, що якщо бойовикам дадуть можливість реабілітуватися, то батальйони уже підуть на Київ, а не на Донбас.
«Кожен думає: для чого нам потрібен той Донбас, нехай собі москалі там зігниють, для чого його відновлювати? Це говорить здоровий глузд, а патріотизм каже інше: що ми візьмемо гору. Постмайданівська нація вже зовсім інша. Це вже – нація не гречкосіїв, а воїнів. І я вам скажу: ми ще побачимо з вами відкриття пам’ятника Степанові Бандері у Донецьку. Згадаєте моє слово», — запалюється Сергій.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply