Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 23, 2021

Проєкт із фокусом на педагогів українських шкіл за кордоном

Автор:

|

Лютий 26, 2020

|

Рубрика:

Проєкт із фокусом на педагогів українських шкіл за кордоном

Спілка українських освітян діаспори (СУОД) розпочинає новий проєкт — серію психолого-соціальних досліджень про педагогів українських шкіл за кордоном. Як зауважили в організації, коли мова заходить про українські школи за кордоном, то увага фокусується, в основному, на навчально-методичній базі, фінансовій підтримці, мотивації дітей. Водночас, учитель як один із найважливіших учасників української школи часто залишається в тіні.
«Ось тому з проведенням Першого міжнародного форуму Спілки українських освітян діаспори «Підвищення професійних компетентностей учителя української школи за кордоном» ми й спрямовуємо «світло софітів» на тих, без кого, власне, існування наших шкіл неможливе, — на вчителів. Разом із наголосом на підвищення професійних компетентностей, ми пам’ятаємо, що учителі українських шкіл у діаспорі — це люди з різними долями, котрі свого часу переїхали до іншої країни», — зазначили в СУОД.
У спілці нагадали, що еміґрація — непростий процес із будь-якого боку: нове суспільство, оточення, нова мова, робота, а то й нова родина. Що відчуває учитель у діаспорі, коли йде до школи? Чого він або вона обрали цей вид діяльності? Що робить їх щасливими?
Як зазначили в СУОД, там дуже добре розуміють, наскільки важливими є вчительські емоції, почуття, настрої, переживання, тому це питання буде розглядатися на зазначеному форумі. Для початку в СУОД пропонують невеличке пілотне опитування для вчителів закордонних шкіл із 13 питань. Педагогів, зокрема, просять зазначити стаж, оцінити свою професійну реалізацію, дати власне визначення успішного вчителя, назвати причини вчителювання в українській школі за кордоном тощо.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply