Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Про скандал із письменником Доржем Бату

Автор:

|

Грудень 29, 2022

|

Рубрика:

Про скандал із письменником Доржем Бату
Дорж Бату

Українського письменника Доржа Бату (справжнє ім’я — Андрій Васильєв), який не раз публічно розповідав про свою роботу в NASA, звинуватили у фальсифікуванні своєї біографії. За словами Віктора Трегубова, співзасновника партії «Демократична сокира», Бату, який раніше був журналістом в Україні і зараз мешкає у США, ніколи не працював у NASA та не ніяк пов’язаний із космічною галуззю.
Дорж Бату назвав звинувачення п. Трегубова «відвертою маячнею». За його словами, він ніколи не був державним службовцем, а працював на умовах контракту на приватні компанії, які виконують замовлення державних органів.
У NASA прокоментували скандал із українським письменником. Представники аґенції відповіли на запит Бі-бі-сі Україна, чи працював у них Андрій Васильєв. На запитання про те, чи Дорж Бату, як він не раз заявляв, справді працював оператором корекції траєкторії в Управлінні з аеронавтики та дослідження космічного простору США, Шерил Ворнер, речниця аґенції, відповіла: «Він не працював на NASA. Андрій Васильєв (Дорж Бату) працював із підрядником NASA в 2013-2016 рр., але він ніяк не пов’язаний із аґенцією. Його погляди не відображають офіційні погляди NASA або уряду Сполучених Штатів».
В аґенції також уточнили, що п. Бату був залучений до роботи з 2013-го по 2016 рік. Хоча сам письменник, наприклад, в інтерв’ю порталу «Українська правда», опублікованому 2 червня 2018-го, розповідав про свою роботу в NASA в теперішньому часі.
Як повідомляв «Міст», Дорж Бату презентував свій новий роман.

Юрій Братюк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online