Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Премії для українських літераторів

Автор:

|

Липень 22, 2021

|

Рубрика:

Премії для українських літераторів
Сергій Жадан

Український письменник, перекладач, громадський діяч Сергій Жадан отримав у США другу щорічну премію ім. Дерека Волкотта. Премію він отримав за книжку поезій A New Orthography. Крім нього, цьогорічною лавреаткою стала Канізія Лабрін за збірку The Dyzgraphxst.
Переможців обирав поет Мейджор Джексон із короткого списку 20 фіналістів. Переможці розділять нагороду у 1 тис. USD. «Спустошливі та глибоко чарівні вірші «Нового правопису» Сергія Жадана, написані на хвилі російсько-української війни, — чергове дивовижне свідчення переможної сили ліричної уяви, особливо в часи геополітичної кризи. Від такої поезії звикли очікувати скочення до озлобленої іронії або втечі в сюрреалістичну дійсність. Та я вражений щедрістю душі цього твору та мужністю автономного голосу, який наполегливо змальовує побут життя під час війни: його видиму примхливість і затаєну радість», — прокоментував п. Джексон.
«Дякую перекладачам і видавцям. Волкотт для мене — справді важливий автор, його ім’я наснажує і дозволяє далі бачити сенс у складанні рядків та римуванні слів. Спасибі, це велика честь», подякував п. Жадан.
На 19 вересня заплановане спільне читання творів лавреатами та лавреатками премії у театрі Boston Playwrights’.
Премія ім. Дерека Волкотта — щорічна відзнака, якою відзначають сучасних поета чи поетку неамериканського походження за нову ліричну збірку, опубліковану англійською мовою або в англійському перекладі за останній календарний рік. Премія передбачає грошову винагороду у розмірі 1 тис. USD (якщо це переклад, премію ділять порівну автор/ка і перекладач/ка), а також читання в Бостонському театрі Boston Playwrights’ Theatre та резиденцію тривалістю в один тиждень у колишньому будинку Дерека Волкотта на час проведення фестивалю ім. Волкотта. Премію заснували 2019 року видавництво Arrowsmith Press спільно з театром Boston Playwrights’ та Фестивалем Волкотта у Порт-оф-Спейн (Тринідад і Тобаго).
Дерек Олтон Волкотт (1930-2017) — видатний поет і драматург із Сент-Люсії. Із середини 1970-х рр. викладав у Колумбійському, Єльському та Гарвардському університетах. Пізніше здобув звання професора Бостонського університету, де впродовж 26 років викладав основи поетичної творчості та драматургії. Дерека Волкотта нагородили Королівською медаллю та премію імені Т. С. Еліота. А 1992-го він отримав Нобелівську премію з літератури у віці 62 років.

Ігор Павлюк

А письменник і науковець Ігор Павлюк став лавреатом Швейцарської літературної премії. Нагороду отримав за книжку віршів Arthania: Selected Poems, яку 2020-го видало американське видавництво Dorrance Publishing Company у перекладі Юрія Лазірка. Передмову до книги написав Мо Янь, лавреат Нобелівської премії з літератури. Збірка отримала премію критиків, якою нагородять ще чотири книжки авторів з різних країн. Церемонію нагородження запланували на 25 вересня.
Швейцарська літературна премія — це нова міжнародна премія, яку заснували для об’єднання людей із усього світу, обміну емоціями та вдосконалення мовної культури. Цього року премією нагороджуватимуть вперше. Асоціація Пегас Католіка — італійське культурне об’єднання, що організовує міжнародні події, серед яких — літературна премія Citta di Cattolica, Міжнародна премія Мілана, Міжнародна літературна премія Монтефіоре, «Золотий відбір» у Сан-Марино, Швейцарська літературна премія.
Ігор Павлюк народився 1967-го на Волині. Доктор наук із соціальних комунікацій, науковий співробітник Інституту літератури ім. Шевченка Національної академії наук України, професор кафедри української преси Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасник міжнародних літературних фестивалів, зустрічей у Грузії, Естонії, Росії, США, Білорусії, Польщі, Туреччині, Ірландії, Пакистані, Англії, Чехії, Німеччині, Італії. Лавреат Народної Шевченківської премії («Залізний Мамай»), премії британського ПЕН-клубу тощо. Збірки віршів Ігоря Павлюка вийшли друком у перекладі за кордоном: США (2011), Росія (2012), Польща (2012), Англія (2013), Франція (2015).
Як повідомляв «Міст», Сергій Жадан став лавреатом премії ім. Василя Стуса

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply