Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Померла письменниця-краєзнавець Євдокія Антонюк

Автор:

|

Липень 05, 2018

|

Рубрика:

Померла письменниця-краєзнавець Євдокія Антонюк

У народі кажуть, людина помирає не тоді, коли йде з цього світу, а тоді, коли про неї забувають. Євдокія Антонюк померла, але фактично її життя продовжується в її книгах, розповідях, спогадах, і це ті емоції, які викликають у наших сучасників вже молодших поколінь, не забувати за неї, а бачити живою.
Євдокія Антонюк-Гаврищук народилася 6 квітня 1944 року у с. Чорнокозинці Кам’янець-Подільського району Хмельницької області в родині сільського коваля. Після здобуття середньої освіти у Чорнокозинській школі, яку закінчила зі золотою медаллю, успішно навчалася у Кам’янець-Подільському педінституті на історико-філологічному факультеті. Трудову діяльність розпочала у Таджикистані, де пропрацювала два роки педагогом. Відтак викладала у Миколаївській області, а згодом вчителювала в с. Юрківці Заставнівського району та у самій Заставні на Буковині. 1974-го очолила відділ роботи з народними музеями Чернівецького обласного краєзнавчого музею. У 1985-1989 рр. працювала заступником директора Чернівецького обласного краєзнавчого музею з наукової роботи. З 1989-го — завідувач відділу науково-методичної роботи музею.
За високий професіоналізм нагороджена почесними грамотами Міністерства культури України, Чернівецької обласної ради, Чернівецької обласної державної адміністрації. 2010 року була удостоєна почесного звання «Заслужений працівник культури України».
Євдокія — автор безлічі краєзнавчих публікацій у періодичній пресі, на радіо, телебаченні та ряду книг — «Червневі чари» (2005), «Музеї Буковини» (2007), «Жнив астральних міти» (2008), «Світ пісенної краси» (2009), «Вічні скарби Георгія Гараса» (2011), «Шляхами Білого Птаха» (2011), «На крутежах прикордоння, або Меридіан Чорнокозинці» (2013), «З води і з роси, або слово до слова — любові основа» (2015), «З Чернівецьких настроїв, або Криниця живої води» (2015), «Чернівці: погляд закоханого політика» (2018
Вперше створена нею в Чернівецькому краєзнавчому музеї експозиція подає рідкісні меморіальні пам’ятки, є унікальною документальною розповіддю про заснування й досягнення вершин мистецької слави в краї вокально-інструментальними ансамблями «Смерічка», «Червона рута», «Черемош» та іншими, про композиторів-новаторів — всесвітньо відомого автора пісні-символу України невмирущої «Червоної рути» Володимира Івасюка, доленосного для краю подружжя митців — творця легендарної «Смерічки» композитора Левка Дутковського та художниці-модельєра сценічних костюмів Алли Дутковської.
Євдокія — цінний дослідник мистецтвознавства, що засвідчує її подвижницька самовіддана праця на ниві дослідження українського музично-вокального мистецтва, що стали знаковими віхами для культурного процесу в Україні та далеко за її межами. Шкода, що настільки обдарована літературним талантом Євдокія Антонюк пішла з життя на 74 році життя 12 червня 2018-го.

Ярослав Стех

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply