Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 16, 2022

«Поклін Кобзареві» в Норт-Порті склала українська громада Флориди

Автор:

|

Березень 24, 2016

|

Рубрика:

«Поклін Кобзареві» в Норт-Порті склала українська громада Флориди
Галя Ліснича, Одарка Горбачевська, Богдан Боднарук і Віра Боднарук

Галя Ліснича, Одарка Горбачевська, Богдан Боднарук і Віра Боднарук

Українська громада в Норт-Порті (штат Флорида) 13 березня вшанувала пам’ять свого великого пророка — Тараса Шевченка. Свято, організоване святочним громадським комітетом, відкрила Віра Боднарук. Вона згадала про важкий життєвий шлях поета, геніальні поеми котрого зробили його національним українським героєм. А «Кобзар», який вийшов 1840 року, був і є шанований українським народом поруч із Біблією. Об’єднаний хор, під дириґентурою Любові Інґрам, зворушливо виконав «Заповіт», до якого долучилися всі присутні в залі стоячи.
Святочне слово виголосила Неонілла Лєхман, широко відома в українській громаді активна членкиня Союзу українок Америки, вчителька українознавства, голова акції «Американці за людські права» в штаті Індіана, активна в обміні студентів із України, нагороджена званням «Людина року» в Індіані. Вона накреслила важливу роль Тараса Шевченка в пробудженні поневоленого українського народу. Хоч не був він державним діячем, але зумів полонити серце нації своїм вогненним словом. Поет поставив слово на сторожі ідеалів вічної правди та справедливості. Цікава доповідь була ілюстрована прозірками Віктора Лісничого.
Творчість Шевченка була живо представлена в його поезії. «Мені 13-й минало» декламувала Софійка Ткач, «Суботів» виконав Петро Фрідріх, «У неділеньку та ранесенько» драматично виконала Рома Лонґ, а «Сон» — дві сестрички Настя і Наталя Куделько, котрі народилися вже в незалежній Україні. «Садок вишневий коло хати» виконали Рома Лонґ і Аня Рейнарович у супроводі бандури. А об’єднаний хор проспівав «Думи мої» та «Реве та Стогне».
На закінчення Роксоляна Ткач виконала «Молитву за Україну» на честь сучасних воїнів України, котрі напевно пам’ятають слова Шевченка:
Кайдани порвіте
І вражою, злою кров’ю
Волю окропіте.
Присутні мали нагоду оглянути книжки Шевченкіани, які приготували члени Товариства української мови. Щира подяка за успішний перебіг свята належить членам громадського комітету Ліді Білоус, Анні Мацілинській, Дарії й Євгенові Томашоским, Галі та Вікторові Лісничим, Кларі Шпічці, Одарці Гобачевській, а також Вірі та Богданові Боднарукам.
Віра Боднарук, світлина Віктора Лісничого

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply