Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Показали інсталяцію Лесі Марущак

Автор:

|

Червень 24, 2020

|

Рубрика:

Показали інсталяцію Лесі Марущак
Інсталяція Лесі Марущак

Центр образотворчого мистецтва Turchin Center for the Visual Arts міста Бун (штат Північна Кароліна) влаштував трансляцію он-лайн шовкової інсталяції канадської мисткині українського походження Лесі Марущак. Її могли побачити всі охочі. Це — портретні зображення на шовку, вільно прикріплені до стелі.
Інсталяція є однією з двох, представлених в рамках проєкту Лесі Марущак Maria & Oh Canada: Where The Land Is Free, який до 1 серпня експонують на виставці у Turchin Center for the Visual Arts.
Ці інсталяції — відгук мисткині на історичні події, що позначили її ідентичність як канадки українського походження: Голодомор-Ґеноцид 1932-1933 рр. в Україні та перше в Канаді інтернування етнічних груп (зокрема, й значної кількості українців) у 1914-1920 рр.
Леся Марущак є відомою фотографинею. Її світлини експонували на виставках у США, Канаді, Швеції, Кореї та в країнах Європи. Роботи мисткині також містять скульптуру, живопис, перфоманс, кіно та літературу. Чимало витворів п. Лесі є в колекціях відомих американських музеїв Metropolitan Museum of Art і Phoenix Art Museum, університетах і наукових центрах Stanford University, Athenaeum, Columbia University, Thomas J. Dodd Research Center, а також у бібліотеці Конґресу США.
«Марія» — це один зі складників великої мультимедійної арт-інсталяції, пов’язаної з мобільним меморіальним простором. Проєкт присвячений пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. У центрі уваги — портрет юної дівчини Марії, котрій вдалося вижити та перебратися до Канади, у той час, коли гинули мільйони людей. Крім книжки, у проєкті є також виставка зображень та інсталяцій, фільм і серія лекцій.
У травні 2019 року художня книга Лесі Марущак «Марія» здобула найвищу нагороду на «Книжковому арсеналі» в Києві, а також увійшла до кінцевого списку на Афінському фестивалі фотокниг і престижному Prix du livre, Recontres d’Arles. Проєкт «Марія» також репрезентували в Парижі у рамках рамках ParisArtistes і престижної фотовиставки Objectif Femmes 4-6 жовтня 2019. Світовий конґрес українців надав проєкту «Марія» свій патронат.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply