Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Верховний суд РП поставив крапку в екстрадиції Романа Поланскі

Автор:

|

Грудень 14, 2016

|

Рубрика:

Верховний суд РП поставив крапку в екстрадиції Романа Поланскі
Роман Поланскі

Роман Поланскі

Екстрадиція режисера Романа Поланскі з Республіки Польщі (РП) у США — неприпустима. До такого висновку прийшов Верховний суд країни, підтвердивши тим самим вердикт, ухвалений судом у Кракові в жовтні 2015 року. Рішення Верховного суду Польщі є остаточним і оскарженню не підлягає.
Касацію до Верховного суду спрямувало Міністерство юстиції РП, яке намагалося оскаржити рішення краківського суду про неприпустимість екстрадиції п. Поланскі в США. Пояснюючи причини подання позову, Збіґнєв Зьобро, глава відомства, заявив, що має намір опротестувати дії суду в Кракові, який, завдяки всесвітній славі Романа Поланскі, перешкоджав видачі режисера в США, де проти нього більше 30 років тому була порушена карна справа за звинуваченням у зґвалтуванні неповнолітньої.
1978 року кіномитець утік із США, і з того часу перебуває в списку осіб, котрих розшукує Інтерпол. Американська судова влада наполягає на його екстрадиції, адже під час слідства п. Поланскі визнав свою провину, переховувався від суду і, згідно з американськими законами, його справа не має терміну давності.
Роман Поланскі є громадянином Франції та РП. Однак навіть якби Верховний суд задовольнив запит про екстрадицію, це не мало б ефекту, позаяк сам режисер постійно живе у Франції, яка не екстрадує своїх громадян. Однак вердикт Верховного суду Польщі означає, що кіномитець може безперешкодно перебувати на території цієї країни, де в нього є прописка в Кракові.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply