Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 6, 2022

Українка змінила правила конкурсу краси

Автор:

|

Вересень 05, 2022

|

Рубрика:

Українка змінила правила конкурсу краси
Вероніка Дідусенко

У міжнародному конкурсі краси «Міс Всесвіт» уперше за 70 років змінили правила. Зі самого заснування конкурсу 1952-го змагатися за титул могли лише конкурсантки, які не мали дітей і не були заміжні. Однак із 2023 року вагітні, матері, а також заміжні чи розлучені жінки зможуть брати участь у конкурсі.
Однією з тих, хто сприяв зміні дискримінаційних правил, стала 27-річна українка Вероніка Дідусенко. Вона перемогла у конкурсі «Міс Україна-2018» у віці 23 років. Однак уже за кілька днів дівчину позбавили титулу через «неправдиву інформацію про сімейний стан». Журі дізналися, що жінка була заміжня і мала сина, а за правилами конкурсу учасниці не могли мати дітей, бути вагітними, заміжніми чи розлученими.
З того часу Вероніка присвятила себе боротьбі за права матерів. Вона запустила глобальну правозахисну ініціативу Right To Be A Mother. Жінка мала на меті змінити правила чотирьох найбільших у світі конкурсів краси — «Міс Світу», «Міс Всесвіт», «Міс Земля» та «Міс Інтернешнл».
Вероніка пригадує, що втративши титул, вона зі сином стала жертвою публічного приниження з боку українців. «Мені казали: «Вона народила дитину в 19 років і розлучилася. Неправильно ставити у приклад когось такого, як вона». Моїм першим бажанням тоді було просто втекти від цієї ганьби. Сховатися, забути, почати життя з нуля. Не моя особиста образа, а мій син, моє головне досягнення і моя гордість, стали причиною того, що я тоді не втекла. Це стало відправною точкою моєї чотирирічної боротьби», — каже вона.
За чотири роки Вероніка заручилася підтримкою багатьох жінок. «Я побачила підтримку десятків тисяч жінок із усього світу. Їхній біль. Не тільки таких молодих мам, як я. Але й жертв зґвалтувань, жертв жахливої практики примусових ранніх шлюбів у багатьох країнах. Які через дискримінаційні правила, прийняті 70 років тому, були позбавлені, насамперед, гордості, а потім і можливості зробити кар’єру в індустрії краси», — пригадує вона. За ці роки п. Дідусенко зібрала команду адвокатів і подорожувала різними країнами. Зокрема, жінці допомагали правозахисники Ґлорія Олред, Андреа Кірога й інші.
Вероніка проводила одиночні пікети перед офісом «Міс Світу» в Лондоні, столиці Великої Британії. Вона публічно зверталася до чотирьох «гігантів» індустрії конкурсів краси, щоб ті скасували дискримінаційні правила. «Я звернулася по підтримку до лідерів думок, від Бріжит Макрон до Мішель Обами. За цей час дала сотні інтерв’ю провідним телеканалам, електронним і друкованим виданням з усього світу, виступала в університетах і на публічних заходах. Під своєю петицією на захист прав молодих матерів зібрала десятки тисяч підписів у більш ніж 130 країнах світу», — каже вона.
Зрештою, на початку серпня ц. р. оргкомітет «Міс Всесвіт» зняв обмеження щодо сімейного статусу конкурсанток. Відтепер, починаючи з 72-го конкурсу, у цьому змаганні, а також у національних відборах, які ведуть до нього, можуть брати участь матері, вагітні, заміжні чи розлучені жінки. «70 років позбавлення молодих матусь можливості брати участь у чотирьох головних конкурсах краси здавалося правилом, яке вже ніколи не можна було змінити. Сьогодні ми побачили, що будь-яка мета досяжна», — зраділа п. Дідусенько.
Геннадій Курочка, її партнер та бізнесмен, назвав цю подію «правилом Вероніки» й історичним досягненням України в царині боротьби за права жінок. «Особисто я, звісно, хочу, щоб конкурс «Міс Світу» першим припинив дискримінацію материнства. Але з точки зору прав жінок, неважливо, хто стане першим. Аплодую конкурсу «Міс Всесвіт» за те, що він став першим з чотирьох гігантів індустрії, що увійшли в ХХІ ст.», — наголосила сама Вероніка.
Активістка каже, що це історичне рішення, і вона очікує, що такі ж правила ухвалять «Міс Світу», «Міс Земля», «Міс Інтернешнл» та інші конкурси. «І все ж, коли ця величезна перемога сталася, і головна мета чотирьох років мого життя була досягнута, зізнаюся, що я б не вагаючись обміняла це на перемогу мого народу у нашій війні за Свободу. Щоб наші діти та їхні матері перестали гинути кожного дня від бомбардувань та терактів із боку Росії», — додала красуня.
Як повідомляв «Міст», українка виграла ще один конкурс краси.

Олена Барсукова, УП

About Author

Meest-Online