Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

У Празі — вечір на підтримку України

Автор:

|

Березень 05, 2015

|

Рубрика:

У Празі — вечір на підтримку України

Галицька кухня

Фотографії з війни на сході України й український борщ, який у центрі Праги готує письменник Юрій Винничук. Просто на сцені! Це — «літературне кабаре» у празькому театрі «Арха». Юрій Винничук репрезентував твори зі своєї останньої книги «Галицька кухня» у текстах і стравах. Жодного вільного стільця не було — глядачі заповнили камерну залу вщерть, усі квитки було розпродано заздалегідь.

У празькому театрі «Арха» говорять «про кохання і про Україну». На сцені діє Юрій Винничук. Він розкриває чехам таємниці галицької кухні зі своєї останньої книжки. І там же готує при всіх борщ. ??«Це — збірний образ усіх жінок, котрих я знав», — відповідає письменник на запитання зі зали про головну героїню твору. І продовжує декламувати: «Емма сказала: «Роби, як я». І, надувши ніжні свої губки, почала бринькати по них пальчиком: «Бум-бу-бу-бум!». Те саме вчинив і я. Спочатку у мене вийшло не так дзвінко, але за хвилю я «забумбляв» не гірше від Емми».
Організував виставу дуже швидко і без жодних грантів чеський модератор Ігор Малієвський. Він розповів, що познайомився з українським письменником, коли той перекладав його тексти. Митці вирішили, що в них спільні смаки — не лише у літературі, а й у гуморі та кухні. Ось чеські театрали й вирішили запросити Юрія Винничука, щоб підтримати Україну.
«Зараз, у цей неймовірно важкий для України час, існує хоч якась позитивна річ, — каже п. Малієвський. — Маю на увазі те, що Європа нарешті почала цікавитися Україною як самостійною державою, з її власною особливою культурою. Чеська юрба почала впізнавати українських авторів. Я дуже тішуся цим». Крім творів Винничука пражани почули українські пісні у виконанні словацько-чеського гурту «Міланош».
Наприкінці вечора на глядачів чекав сюрприз: їм запропонували скуштувати галицький борщ, який власноруч зварив під час вистави Юрій Винничук. За стравою вишикувалася черга. Серед охочих поласувати борщем була й пражанка Тамара. Жінка розповіла, що на український вечір йшла з цікавістю, тому що сама нещодавно побувала в Україні. «Нам показали фото з України, з Майдану. Це — просто чудово. А ще тут цей прекрасний борщ, який зараз скуштую. Гадаю, що вечір вдався на славу й чехи дізналися багато нового», — усміхається Тамара.
Інший глядач — чех Марек зізнається: зайшов до театру випадково. Але за новинами в Україні, каже, стежить давно. «Я проходив повз театр і побачив, що люди купують квитки. А серед них — і свого друга. Він сказав, що це — вечір, присвячений Україні. А для мене це є близька тема. Я доглядав за дітьми в одній українській сім’ї. Усі новини з України, з Майдану мав фактично з перших рук», — каже чоловік.
На десерт модератори засипали залу українськими цукерками, які назвали «цукерками від українського президента», хоча уточнили, що Петро Порошенко цієї акції не фінансував. Організатори пообіцяли продовжити серію українських літературних вечорів у Празі та Львові.

Радіо «Свобода»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply