Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Перші леді України

Автор:

|

Квітень 24, 2019

|

Рубрика:

Перші леді України

Марина Порошенко

Олена Зеленська

Виборчі перегони прикували увагу мільйонів до двох рішучих чоловіків, котрі вперто боролися за право називатися очільником великої європейської держави. Це не дивно, адже вирішувалася доля не лише курсу цілої країни, але й якість і наповненість життя кожного українця окремо. Цілком зрозуміло, що у тіні залишилися дві надзвичайно важливі особи, від мудрості і терпіння яких багато чого залежить у житті тих, хто тримав і тримає руки на кермі держави. Хто ж вони, ці дуже помітні, й водночас невідомі загалу дружини перших осіб держави?

Марина Порошенко: лікар, мистецтвознавець, дружина, мама
Марина Анатоліївна Порошенко (в дівоцтві Перевєдєнцева) народилася в Києві 1 лютого 1962 року — вона старша свого обранця на три роки. Її батько Анатолій Михайлович Перевєдєнцев якийсь час займав посаду заступника міністра охорони здоров’я Української РСР, працював радником посла у Монголії. Мати Людмила Миколаївна трудилася на київському заводі «Арсенал».
Марина закінчила Київський медичний інститут. Працювала лікарем-кардіологом у Жовтневої клінічній лікарні, захистила дисертацію, ставши першим кандидатом наук у незалежній Україні. Після народження сина вона відмовилася від професійної кар’єри, щоб присвятити себе сім’ї. Однак знайшла час і для навчання, отримавши 2007-го ще один диплом — мистецтвознавця.
З Петром Порошенком познайомилася на студентській дискотеці. Зустрічатися почали через півроку — після того, як їх разом відправили в колгосп «на картоплю». В одному з інтерв’ю п. Марина розповідала, що це був красивий роман: «Ми зустрічалися щодня, і розставання для нас було колосальною проблемою. Рік був цікавий, бурхливий. Емоції били через край». Марина і Петро одружилися, коли їй був 21 рік, а йому — всього 18. Щоб зіграти весілля, Порошенкові довелося взяти десятиденний відгул із армії. Результат щасливого шлюбу — четверо дітей: Олексій, Євгенія, Олександра та Михайло.
Після того, як Петро Порошенко став Президентом, Марина почала активно брати участь у різних соціальних проектах. Зокрема, підтримувала проекти в сфері інклюзивної освіти. Крім цього, пробувала себе в ролі телевізійної ведучої — для дружини Президента створили спеціальну рубрику «В ритмі спорту» в рамках шоу «Ранок» на телеканалі «Україна». Торік перша леді очолила Український культурний фонд, якому Міністерство культури передало повноваження з фінансування проектів в сфері культури. Вона також часто супроводжує чоловіка в ділових поїздках.
Проте термін перша леді Марині Порошенко не подобається. «Не дуже люблю це словосполучення. Воно несе в собі відособленість і відірваність. Перша означає сама, в стороні. Я готова допомагати своєму чоловікові — ось що головне. Всі ті питання, які будуть щодня виникати, я готова, засукавши рукави, вирішувати і стояти з чоловіком пліч-о-пліч», — розповіла вона.

Усе почалося зі студентських часів
Дружина майбутнього президента України людина не публічна, навіть її Instagram закритий. Журналісти повідомляють, що Олена Володимирівна Зеленська (в дівоцтві Кияшко) народилася в Кривому Розі 16 лютого 1978-го, навчалася в одній школі з майбутнім чоловіком. Спілкуватися вони почали вже після школи, хоча вступили в різні навчальні заклади. Олена закінчила Криворізький технічний університет із червоним дипломом за фахом архітектора, але працювати за професією не стала. Якийсь час супроводжувала Володимира на виступах Клубу веселих і кмітливих, потім стала допомагати команді з шоу, зараз вона — автор текстів студії «Квартал 95».
Зеленський зробив пропозицію Олені аж через вісім років після початку взаємин. «Олена постійно питала, коли ж ми одружимося, — розповідав Володимир. — А я був упевнений, що якщо шлюб, то відразу і діти, з їхнім народженням поспішати не хотілося». Зараз у родині Зеленських двоє дітей: донька Олександра і син Кирило.
Рішення Володимира брати участь у президентських перегонах стало не найприємнішою новиною для Олени. «Я була відверто й аґресивно налаштована проти цього проекту. Тому що це дуже важкий проект, навіть не проект, а інший напрямок в житті, — казала вона. — Але мене, мабуть, намагалися берегти. І перші плани, коли все це обговорювалося з колегами, близькими соратниками, не можу сказати, що від мене це приховували, але оберігали від зайвої інформації, щоб я завчасно не нервувала». Проте Олена повністю підтримувала Володимира в ході передвиборної кампанії і навіть була радником, наприклад, у частині спілкування з пресою.

Гра фасонів — елегантність проти кежуал
Під пильною увагою опинилися не лише біографії Марини Порошенко й Олени Зеленської, але й їхні стилі одягу, зачіски та макіяж.
Теперішня перша леді відома своїм бездоганним смаком у моді. Всі образи п. Порошенко продумані до дрібниць, відповідають місцю, часу та статусу, в них читається єдиний стиль. Зрозуміло, що в цьому заслуга цілої команди консультантів і стилістів, але передусім самої першої леді.
У гардеробі п. Марини часто зустрічаються народні елементи — вишиванки, хустки в національних барвах, масивні прикраси. Найчастіше перша леді комбінує їх зі строгими костюмами і класикою. Вміння поєднувати на перший погляд непоєднуване, на думку фахівців, є ознакою ідеального смаку. До вибору дизайнерів перша леді підходить дуже скрупульозно — обов’язково знайомиться з ними особисто, бо стверджує, що важливо відчути енергетику людини. Дуже часто мова йде саме про українських дизайнерів. Пані Марина носить одяг та аксесуари від Вікторії Гресь, Ольги Навроцької, Віти Кін, Оксани Мухи, Роксоляни Шимчук, дизайн-студії SVITLO.
«Образи дружини Президента дуже гармонійно і детально продумані: максимально жіночні вбрання, природний макіяж, прості та елегантні зачіски та укладки», — наголошують фахівці. Головні уроки стилю від Марини: кожна деталь образу має своє значення і важливість. Імідж — це все, неважливих деталей просто не існує.
Стиль Олени Зеленської відрізняється суттєво. Вона віддає перевагу кежуал (повсякденний стиль. — Ред.), часто виходить у світ не на підборах, а в зручнішому взутті — човниках, кросівках. Якось на червоній килимовій доріжці вона з’явилася в чоботах уггі. Експерти моди виснують, що для Олени на першому місці — комфорт, а не бездоганний стиль. Але першій леді не личить з’являтися в уггах ніде і ніколи, крім сімейних прогулянок, тож доведеться міняти свої звички в одязі та дотримуватися, зокрема, ділового й урочистого дрес-коду. Водночас, на думку фахівців, п. Олена може обмежитись натуральним повсякденним макіяжем, оскільки вродлива від природи. Тим більше, що її доглянуте та ненав’язливо укладене волосся відповідає сучасним трендам.

Ще дещо про перших леді
Перші леді — завжди зона ризику для політичних іміджмейкерів: занадто висока відповідальність. Однак із Мариною Порошенко проблем не існує, бо її вважають ідеальною світської леді. Вона може і заспівати з дітьми і чоловіком, і вивести всю країну на ранкову зарядку, і стримано сяяти на офіційних прийомах. Проте дехто вважає, що вона надто правильна і підкреслено стримана.
Що стосується Олени Зеленської, то казати про неї як про першу леді ще зарано. Очікувати від неї можна чого завгодно, з історії відомо, що непублічність іноді обертається на повну протилежність, згадаємо Елеонору Рузвельт, Ненсі Рейґан, чи Мішель Обаму. Але вже зараз можна сказати, що п. Зеленська — людина іншого ґатунку, ніж п. Порошенко. Проте, у неї все попереду в нелегкій і неминучій ролі першої леді.

Павло Михайло

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply