Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Джорджа Клуні заарештували!

Автор:

|

Березень 28, 2012

|

Рубрика:

Джорджа Клуні заарештували!

Відомого актора Джорджа Клуні та його батька заарештували під час акції протесту біля Посольства Судану у Вашинґтоні. Протестувальники проіґнорували три попередження поліції про неприпустимість перетину загороджень, після чого правоохоронці одягли на них наручники й перепровадили до мікроавтобуса Секретної служби США.

Варто сказати, що перед акцією всі очікували провокацій від п. Клуні у бік поліції, а також подальшого його арешту. Активісти звинувачують Омара Башира, президента Судану, у підтримці гуманітарної кризи на кордоні з Південним Суданом і в перешкоджанні доставці продуктів і медикаментів.

Увечері того ж дня Джорджа Клуні відпустили з поліційного відділку після сплати штрафу розміром 100 USD. Актор є одним із засновників організації Satellite Sentinel Project, яка займається збором і аналізом інформації про суданські збройні угруповання. Ідея проекту виникла в п. Клуні після поїздки в Судан у жовтні 2010 року. Після повернення у США актор разом з однодумцем Джоном Прендергастом зайнявся створенням бази даних на основі супутникової фотозйомки, свідчень про воєнні злочини та повідомлень, що надходять із реґіону конфлікту. Організація, офіс якої розташовано у Вашинґтоні, реґулярно готує аналітичні доповіді про ситуацію в Судані, у тому числі й для американського уряду.

Раніше актор виступав на слуханнях у міжнародному комітеті сенату Конґресу США. За його словами, на кордоні Судану з Південним Суданом розвивається гуманітарна катастрофа, місцеве населення рятується від постійних авіабомбардувань у печерах Нубійських гір. Нагадаємо, що Джордж Клуні став посланцем миру ООН завдяки активній роботі зі захисту прав людини в гарячих точках, за створення документального фільму «Пісок і скорбота» про долі біженців у таборах Судану та Чаду, участь у некомерційних фондах і організаціях, що відстоюють гуманні принципи. Також п. Клуні неодноразово їздив до Судану, підтримуючи справу боротьби з ґеноцидом у Дарфурі.

 Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply