Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 24, 2022

Джон Малкович у Києві

Автор:

|

Липень 12, 2018

|

Рубрика:

Джон Малкович у Києві

Не кожну голівудську зірку цитують дослівно, але Джон Малкович — серед винятків. Нещодавно він побував в українській столиці. «Мене часто обирають для того, щоб грати не вельми хороших чоловіків, жінок або навіть чужопланетян. Це не мій вибір, а чийсь інший. Це здебільшого питання тих, хто мене винаймає. І я б не став судити своїх героїв заздалегідь», — зізнається він.
Чому погоджується на такі ролі, п. Малкович сам достеменно не знає. «Не знаю, чи є речі, які я б поставив у такі рамки. Але, якщо ви актор, то не граєте людей, схожих на себе. Ви граєте інших людей, з іншим моральним кодом або ж навпаки з його відсутністю. Але якщо сценарій поганий, тоді я не погоджуюсь», — пояснив він.
Найважливіші та водночас найважчі моменти життя кінозірка пов’язує зовсім не з кар’єрою. «Знаєте, було неймовірно важко, коли один за одним пішли з життя найближчі люди. Спочатку два моїх дідусі, потім бабуся, потім батько й мати, мої брати і сестри. Нестерпно, коли залишаєшся лише ти, аби нести далі історію минулого, — не ховає сліз п. Малкович. — Іноді мене розчаровують мої колеги, актори. Але чи виношу я з цього уроки? Коли я відчуваю, що мій світ руйнується, я концентруюся на моїх друзях, на родині, а потім світ повертається до ладу. Не хотів би заходити так далеко, як Самуель Бекет, який сказав: земляне, це невиліковне».
Джон Малкович переконаний, що в Голівуді зокрема та в США загалом не надто багато знають про Україну та війну в ній. «Упродовж цих років Україна залишається білою плямою, ніби її хтось стер із мапи. У мізках голівудської спільноти панує Трамп і російська змова. Але ніякої України. Цього року я двічі намагався розмовляти з ними про Україну. Ніхто не хоче про це спілкуватися. Навіть не знаю, який відсоток небайдужих у Голівуді знає, що сталося тут 2014 року і що відбувається зараз. Але я не голівудський актор. Я не такий, як вони», — пояснив він.
Актор каже, що залюбки підтримав би кінопроект про війну в Україні, але зауважує, що це вельми непроста справа. «Знаєте, робити таке кіно важко, й я благословлю будь-кого, хто це тут зробить. А щодо моєї участі, це залежатиме від того, якою буде пропозиція», — пояснив він.
Джон Малкович не має великих надій на інформаційний прорив щодо українських подій. «Чесно кажучи, маю сумнів. Це не лише ваша проблема, це системна проблема нашої реальності. Тому що мільярд — та де там? — навіть два мільярди людей мають не тільки доступ до інформації, а й можливість самим завантажувати в мережу, у свідомість суспільства, різну інформацію. І це переважно недостовірна інформація. Результат — за два місяці в Голівуді зі мною ніхто не говорив про війну в Україні. Повне зеро», — пояснив актор. Українцям він побажав пам’ятати і втілювати слова Лінкольна: «Влада народу, для народу і заради народу».
Свою чергою, Петро Порошенко нагородив актора Джона Малковича Орденом «За заслуги» III ступеня. Церемонія нагородження відбулася в прямій трансляції на Софійській площі у Києві.

Андрій Цаплієнко, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply