Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Першим лауреатом премії Івана Франка став Любомир Гузар

Автор:

|

Серпень 18, 2016

|

Рубрика:

Першим лауреатом премії Івана Франка став Любомир Гузар

Любомир Гузар

Монографія Блаженнійшого Любомира Гузара отримала найвищі оцінки журі, і він став лауреатом Міжнародної премії ім. Івана Франка 2016 року. Про це повідомив Алоїс Волдан, очільник Міжнародного журі та професор Віденського університету. «Монографія Блаженнішого Любомира, архієпископа емерита Української греко-католицької церкви, кардинала Римо-католицької церкви під назвою «Андрей Шептицький. Митрополит Галицький провісник екуменізму» відповідає всім вимогам Міжнародного фонду Івана Франка, позаяк вона втілює постульовану Каменярем ідею одноцільності та своєрідності», — зазначив д-р Волдан, виступаючи у Віденському університеті на засіданні журі премії.
Він також повідомив, що цього року Міжнародне журі обрало лауреата лише в одній номінації — «за визначний особистий внесок у розвиток суспільно-гуманітарних наук». У номінації «за вагомий внесок у розвиток україністики» члени журі ухвалили рішення не присуджувати премію жодному номінанту.
Водночас Ігор Курус, директор Міжнародного фонду Івана Франка, зазначив, що всі роботи були достойними відзначення цією премією, оскільки національна гуманітаристика збагатилася фундаментальними дослідженнями, яких зараз потребує не тільки український, а й міжнародний науковий простір загалом. «Міжнародна премія імені Івана Франка покликана стимулювати розвиток соціально-гуманітарних наук та україністики, в яких працював письменник. Вона є щорічною та міжнародною, тому сподіваємося, що наступного року будуть подані роботи вчених із різних країн світу», — наголосив п. Курус.
Він також висловив сподівання, що дискусії під час обрання першого лауреата Міжнародної премії ім. Івана Франка й надалі не втрачатимуть своєї критичності та емоційності, а сам лауреат, Блаженніший Любомир Гузар, стане своєрідним моральним авторитетом для майбутніх номінантів премії.
Церемонія нагородження лауреата премії відбудеться 27 серпня ц. р. на батьківщині Івана Франка у місті Дрогобич Львівської області. Міжнародна премія ім. Івана Франка є почесним визнанням наукових відкриттів, вагомих здобутків і значних заслуг науковців у галузі суспільних наук та україністики. Засновником премії є Роланд Франко, онук Каменяра. Цього року на здобуття премії було подано 14 наукових робіт із трьох країн у шести наукових дисциплінах: історія, філософія, культурологія, літературознавство, етнологія й україністика.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply