Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 1, 2023

Першу музичну спілку Львова заснував Моцарт

Автор:

|

Серпень 29, 2019

|

Рубрика:

Першу музичну спілку Львова заснував Моцарт
На фестивалі «ЛьвівМоцАрт»

Фестиваль «ЛьвівМоцАрт», який нещодавно відбувся у місті Лева, входить до родини фестивалів «Європейські шляхи Моцартів», присвячених спадщині сім’ї композиторів і містам, де вони жили. «Йозеф Рот для німецькомовної культури — така ж важлива фігура, як Тарас Шевченко чи Іван Франко для нас. Він народився у Бродах, що за 100 км від Львова. Це і моє рідне місто, — розповідає Оксана Линів, організаторка фестивалю «ЛьвівМоцАрт». Основна ідея фестивалю — відкривати нові й оприлюднювати забуті сторінки історії українського мистецтва, об’єднувати культури. Цьогорічний «ЛьвівМоцАрт» присвячений класикові німецької літератури Йозефу Роту.
На 2019 рік припадає два ювілеї письменника — 125 літ від дня народження та 80-ті роковини смерті. Концерт-відкриття, присвячений Йозефу Роту, відбувся у напівзруйнованій Бродівській синагозі. «Будівля перебуває у жахливому стані ще з Другої світової. А це — одна з найбільших синагог у східній Європі, — продовжує дириґентка Линів. — Концерти також проводили в ангарі для ремонту вагонів 1894-го, на ратуші та біля кафедрального собору».
Запросити артистів міжнародного рівня буває дуже складно, бо не маємо змоги виплачувати великі гонорари. «Тому я користуюся особистими контактами музикантів, із якими співпрацювала, — ділиться п. Оксана. — З цьогорічних виконавців можу виділити південноафриканську співачку Пумезу Мацікізу. Пройшла довгий шлях від бідності до статусу абсолютної зірки. Вибралася з нетрів, аби робити соціальні проекти про Африку. Знімає відео, де показує умови, у яких жила її родина».
Фестиваль «ЛьвівМоцАрт» назвали на честь Франца Ксавера Моцарта — педагога, дириґента та композитора. Він був сином Вольфґанґа Амадея Моцарта. У 1808-1838 рр. жив у Львові. Заснував у місті першу музичну спілку — хорове Товариство святої Цецилії. «ЛьвівМоцАрт» проводять щорічно з 2017-го.

Артем Курихін, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply