Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Олександра Олеся перепоховають на Батьківщині

Автор:

|

Січень 05, 2017

|

Рубрика:

Олександра Олеся перепоховають на Батьківщині

Могила Олександра Олеся

У Чехії сталася подія, яка аж ніяк не личить цивілізованій європейській державі. 3 січня на Ольшанському кладовищі в Празі примусово ексгумували останки Олександра Олеся. На цьому місці буде похований виходець із України, котрий доглядав за могилою письменника.
У Чехії родичі платять ренту за місце на кладовищі, де ховають людину. За Олександра Олеся до останнього часу платив Володимир Михайлишин, громадянин Чехії, котрий нещодавно помер. Син чоловіка вирішив поховати в цій могилі свого батька.
«За втручання Посольства України останки Олександра Олеся і дружини були переміщені в депозитарій кладовища до рішення його родичів, які проживають в Канаді, про місце захоронення останків», — повідомили в Міністерстві закордонних справ України (МЗС).
Посольство України в Канаді оперативно відшукало спадкоємців письменника, і вони дали згоду на перепоховання праху свого відомого предка в Україні. Про це повідомив посол Андрій Шевченко. «Розшукали обох правнуків Олександра Олеся, котрі живуть в Канаді. Родина порадилася і вирішила погодитися з пропозицією перепоховати прах в Україні», — сказав він.
Дипломат додав, що письмова згода родичів у терміновому порядку надсилається в Україну та Чехію. «Ми пересилаємо ці документи до Кабінету Міністрів у Києві та до нашого посольства в Празі», — зазначив п. Шевченко. Він також подякував колективу Посольства України в Канаді за блискавичну роботу і додав, що «був, як і всі українці, шокований новиною про ексгумацію праху Олеся».
А Петро Порошенко доручив МЗС України забезпечити перевезення останків письменника в Україну. Про це повідомив Святослав Цеголко, прес-секретар Президента. Також МЗС має організувати і перепоховання останків вже в Україні.
Крім цього, при Міністерстві культури України створять міжвідомчу комісію, яка займатиметься перепохованнями видатних українців. Про це поінформував Євген Нищук, міністр культури України. «Люди, котрі зробили винятковий внесок у розвиток, становлення Української держави, нашої історії та культури, мають бути гідно вшановані на рідній землі. Саме з цією метою при міністерстві, за дорученням прем’єр-міністра, буде створена міжвідомча комісія», — заявив він.
За словами п. Нищука, створення такої комісії надасть реальні можливості впливати на процес вшанування пам’яті великих українців. «Вочевидь, до її складу мають увійти представники Міністерства юстиції, адже ця комісія має розглядати багато правових чинників, МЗС, представників Київської міської державної адміністрації, якщо ми розглядаємо питання створення у столиці пантеону відомих українців», — зазначив він.
«У міжвідомчій комісії будуть і фахівці Українського інституту національної пам’яті, адже він має вичерпну інформацію щодо обліку осіб, котрі за тих чи інших причин похоронені за кордоном», — додав міністр.
За його словами, «створення комісії дозволить формалізувати прийняте політичне рішення та значно активувати процес створення пантеону видатних особистостей і героїв України». «Українська держава має брати під серйозний контроль і опіку зберігання місць поховань своїх відомих земляків», — переконаний п. Нищук. Він вважає, що рано чи пізно мало бути вирішене питання щодо означення місця для пантеону видатних особистостей і героїв України, котрих знає весь світ, і ці функції може взяти на себе міжвідомча комісія.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply