Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 15, 2021

Нестор Кизимишин: «Усім українцям бажаю справжньої української душі»

Автор:

|

Травень 04, 2012

|

Рубрика:

Нестор Кизимишин: «Усім українцям бажаю справжньої української душі»

Музичний керівник та засновник хору «Дзвін» Нестор Кизимишин — талановитий, енерґійний, сповнений «свіжими» ідеями музикант. Його творча діяльність і бажання до постійного вдосконалення та новизни у звучанні привертають увагу поціновувачів музики. «Дзвін» — один із найновіших українських чоловічих хорів у Філадельфії, створення якого припало на 2009 рік. Зараз у колективі — 12 учасників, яких об’єднує любов до української пісні. Яка ж їхня історія?

— Що ви розкажете про свій колектив?

— «Дзвін» — це група відданих справі людей, котрі розуміють найго­ловніші спільні завдання — давати нове життя українській пісні, продовжувати та підтримувати хорове мистецтво на теренах Америки. Ми — колектив молодих і активних особистостей. Нам удалося за короткий час розучити більш ніж 100 пісень різного жанру як акапельно, так і зі супроводом.

— Які композиції складають ваш репертуар?

— Це — різноманітні твори, зокрема, козацькі, стрілецькі, патріотичні, жартівливо-гумористичні українські пісні. Також виконуємо Святу літургію та вінчання. У нашому репертуарі є багато творів власного аранжування. А звучання урізноманітнюємо супроводом акордеона.

— Чому ваш вибір випав на таку «дзвінку» назву колективу?

— Назву «Дзвін» ми

обрали спільно. Перш за все, це пов’язано із церквою, оскільки в кожному храмі є дзвін, який скликає, повідомляє людей про якусь подію, і в той час, коли дзвонять у дзвони, — люди задумуються. Саме цей аспект є важливим для нас.

— Які виділяєте пріоритети та напрямки розвитку хору?

— Найголовнішим є збільшення кількості учасників хору в усіх голосах, особливо у басах, тому що маємо велику потребу в правдивих басах, які співають насичені нижні ноти. А ще я мрію про ширший і кращий супровід для хору: контрабас, скрипки й акордеон. Загалом, нам треба добре співати та постійно рости в цьому напрямі.

— Ваш хор звучить дуже цікаво, насамперед через, можливо, дещо незвичний для таких колективів супровід акордеона та виражену динаміку звучання. Як охарактеризуєте цю особливість?

— Сила гучності, динаміка викликає в слухачів різноманітні асоціації та підкреслює характер музики й стилю. Коли хор спочатку співає піанісімо, а наступний фраґмент твору — форте, і витримує цю звукову лінію, то це і є свідченням його рівня професійності та художнього виконання.

— Як формувалися ваші музичні смаки?

— Я — музикант від народження (усміхається). Учився гри на акордеоні зі шести років, потім закінчив музичне училище, у війську був учасником вокально-інструментального ансамблю, а на завершення — навчання у Львівській державній консерваторії імені Лисенка в проф. Колесси. Вивчав такі важливі предмети, як поліфонія, гармонія, аранжування тощо. Цей досвід і досі формує моє музичне бачення.

— Чим для вас зараз є музика?

— Музика — це моє життя, моя душа, мої друзі, моє спілкування. Я знаю, для кого працюю. Це — процес, який окрилює. Писати аранжування української пісні для нашого хору — це для мене, наче ковток свіжого повітря.

— Якими будуть ваші побажання українцям, що живуть у різних країнах?

— Усім українцям бажаю справжньої української душі. А ця душа живе в українській пісні. Тому всіх бажаючих співати запрошуємо до нашого хору, оскільки це дозволяє жити й не завмирати нашому, рідному, українському!

Розмовляла Наталія Комар

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply