Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Назвали переможців «Книги року Бі-бі-сі-2020»

Автор:

|

Січень 07, 2021

|

Рубрика:

Назвали переможців «Книги року Бі-бі-сі-2020»
Сергій Сайгон

Бі-бі-сі-Україна оголосила переможців премії «Книга року Бі-бі-сі-2020», яку проводять у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Церемонія нагородження відбувалася в готелі Radisson Blu Hotel у Києві у віртуальному режимі.
Як повідомили організатори, «Книгою року Бі-бі-сі-2020» став роман Сергія Сайгона «Юпак» (видавництво «Білка»). «Цей твір — не лише особистий успіх молодого автора, але й важлива подія для українського суспільства. Ця книга промовляє від імені цілого покоління українців, чий голос починає нарешті лунати в літературі. Покоління, яке дорослішало на зламі епох і яке зрештою стало визначним для України у найважчий момент її сучасної історії», — поділилася Марта Шокало, членкиня журі, головна редакторка Бі-бі-сі-Україна.
У номінації «Дитяча книга року Бі-бі-сі-2020» перемогла книга «Мед і Паштет — фантастичні вітрогони» Уляни Чуби (видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»). «Переможцем стала одна з таких історій, що нам подобаються найбільше: історія, яка буде цікава всій родині. Діти знайдуть у ній захопливу пригоду. А батьки — сатиричний погляд на такі важливі проблеми, як цифрова ізоляція, забруднення довкілля та корупція», — заявив Джонатан Чарльз, керівний директор ЄБРР з питань комунікацій.
Премію у номінації «Книга року Бі-бі-сі — Есеїстика-2020» здобула збірка есеїв Оксани Забужко «Планета Полин» (видавництво «Комора»). Говорячи про цю збірку есеїв, Світлана Пиркало, радниця з питань культури ЄБРР і членкиня журі назвала авторку знаковою для України й української літератури. «Її збірка нарисів збурює цілу низку емоцій: мрійливість, сум, співчуття та насамперед естетичне задоволення. Есеї, написані десять років тому, співзвучні міркуванням сьогодення. А найновіші її тексти дають читачу унікальну можливість бути присутніми при написанні історії, того, що «увійде до хрестоматій», — сказала вона.
Переможець у кожній номінації отримає винагороду 1 тис. GBP у гривневому еквіваленті. Крім цього, перемогу у конкурсі читацьких рецензій «Читач року-2020» здобув Віталій Гудима за рецензію на роман Петра Яценка «Магнетизм», який увійшов до довгого списку «Книги року Бі-бі-сі-2020». У подарунок він отримає електронну книжку Kindle.
До журі цьогорічного конкурсу входили: Віра Агеєва, професорка, Національний університет «Києво-Могилянська академія»; Віталій Чепінога, блогер; Вадим Карпяк, телеведучий; Світлана Пиркало, радниця з питань культури ЄБРР; Марта Шокало, головна редакторка Бі-бі-сі-Україна.
До слова, першим переможцем «Книги року Бі-бі-сі» 2005-го став Юрій Винничук із книгою «Весняні ігри в осінніх садах». У різні роки цю премію отримували Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Таня Малярчук, Софія Андрухович, Мар’яна і Тарас Прохаськи й інші.
Як повідомляв «Міст», українку додали до списку 100 жінок Бі-бі-сі.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply