Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 17, 2021

Наймолодшим головним дириґентом у Сілезії став українець

Автор:

|

Квітень 03, 2021

|

Рубрика:

Наймолодшим головним дириґентом у Сілезії став українець
Ярослав Шемет

Українець Ярослав Шемет із 1 квітня офіційно стає головним дириґентом оркестру Сілезької філармонії ім. Гурецького у Катовицях (Польща), а його перший концерт із оркестром у новій ролі відбудеться 16 квітня. Ярослав Шемет, якого називають одним із найуспішніших дириґентів молодого покоління, у свої 25 років уже вписав себе в історію класичної музики України. Він є першим запрошеним дириґентом оркестру «Нової філармонії» в Гамбурзі та головним дириґентом Симфонічного оркестру Національної філармонії у Львові INSO-Львів.
У Німеччині, Австрії, Чехії, Китаї, Польщі й Україні маестро дириґував такими оркестрами, як Празький симфонічний оркестр, NFM Вроцлавської філармонії, оркестри Польської Балтійської філармонії, Лодзької та Познанської філармоній, Молодіжний симфонічний оркестр України (YSOU). Виступав у відомій Elbphilharmonie у Гамбурзі, Національному музичному форумі (NFM) у Вроцлаві, Шанхайському великому театрі, Харбінському оперному театрі, а також на фестивалях у Байройті, Мюнхені та Гонконґу. Співпрацював із такими видатними солістами, як Ларс Даніельссон, Франческа Деґо та Шимон Нерінґ.
«Шемет виступив у заповненій вщерть Elbphilharmonie, демонструючи свій молодий і неприборканий темперамент. Він живе музикою і дихає нею — дириґуючи, представив усі свої вміння», — так писала про дебют українського дириґента Маріон Невоїт, оглядачка Das Opernmagazine.
З раннього дитинства Славко проявляв інтерес до музики, любов до неї йому прищепила бабуся, котра співала внуку народних пісень. У три роки почав навчатися у музичній школі в рідному м. Мерефа Харківської області. Каже, що на його прохання його відвела туди мама. Там навчився співати, грати на фортепіано та кларнеті. Після вдалого виступу на одному з конкурсів отримав пропозицію продовжити освіту в дириґентському класі в Харківській спеціалізованій музичній школі. Під час навчання виграв багато міжнародних конкурсів із фортепіано та вокалу, зокрема, в Мілані та Феодосії. В 13 літ заснував свій перший оркестр із учнів музичної школи. «Мене виховав оркестр, — каже Ярослав. — Я вчився майстерності у музикантів».
У 17 років розпочав навчання з оркестрового дириґування в Академії музики ім. Іґнація Яна Падеревського в Познані в класі проф. Варцислава Кунца. Там створив оркестр Musique Moderne, який спеціалізується на виконанні сучасної музики. Він також був ініціатором і художнім керівником проєкту, відомого як Польський симфонічний оркестр, який зібрав найкращих музикантів Польщі. У 2018-2019 рр. працював дириґентом та асистентом Оксани Линів, художньої керівниці YSOU.
Бажаючи постійно розширювати свій музичний кругозір, навчався також у Віденському університеті музики та сценічної майстерності (Австрія) у класі проф. Йоґаннеса Вільднера. У 22 роки закінчив із відзнакою Академію музики в Познані та розпочав свою кар’єру академічного викладача. З моменту завершення навчання та дотепер є наймолодшим викладачем відділу дириґування своєї альма-матер. Маестро Шемет любить ділитися своїми знаннями та досвідом із молодим поколінням — проводить майстер-класи в Познані, Львові та Харкові, є головним дириґентом першої незалежної української оперної студії Coloratura Opera Lab.
У репертуарі Ярослава Шемета є не лише канонічні оркестрові та оперні твори. Він є знаним інтерпретатором сучасної музики та може похвалитися понад 40 прем’єрами. Охоче співпрацює з джазовими музикантами. Приміром, 2018-го разом із Ларсом Даніельссоном та оркестром INSO-Львів виступав на фестивалі Leopolis Jazz Fest. Завдяки своїм здібностям, харизмі й енергії може, як кажуть критики, наповнити відомі твори новим життям, викликаючи у глядачів відчуття, ніби вони слухають їх уперше.
«Ярослав Шемет — молодий дириґент із надзвичайною харизмою й енергією, котрий передає її оркестру та глядачам. Він може захопити музикантів, надати їм імпульсу до нової якості звучання. Це унікальний і талановитий митець. Ці його риси підкріплені великими знаннями та великою працьовитістю», — каже про Шемета Адам Весоловський, директор Сілезької філармонії ім. Гурецького.
Саме останній помітив молодого дириґента, коли той виконував його твір із оркестром INSO-Lviv на фестивалі в Познані. 2020 року маестро отримав запрошення зіграти кілька концертів з оркестром Сілезької філармонії. «Вони мене перевіряли в репертуарі від Моцарта до прем’єри сучасної симфонії», — розповів він.
«Уже після перших концертів у Сілезькій філармонії можна було помітити міцну взаємодію між Ярославом Шеметом і симфонічним оркестром. Не скористатися цим було неможливо. Тому з великим задоволенням я та оркестр змогли запропонувати йому посаду головного дириґента Симфонічного оркестру Сілезької філармонії», — повідомив директор філармонії у Катовицях.
«Почавши спільну мистецьку подорож із цим художником, сповнену взаємних натхнення, я віддаю пріоритет професіоналізму, творчості й оригінальності», — резюмує п. Весоловський. Попри нове призначення Ярослав Шемет залишається головним дириґентом Симфонічного оркестру Національної філармонії у Львові INSO-Львів.
Як повідомляв «Міст», Оксана Линів отримала нагороду «Найкраща дириґентка року».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply