Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Мисткині Парасі Іванець — 99!

Автор:

|

Березень 20, 2019

|

Рубрика:

Мисткині Парасі Іванець — 99!

Пансіон Івана Франка в місті Міссіссаґа (провінція Онтаріо), в якому проживала раніше мисткиня, видав до 99-ї річниці з дня народження (15.3.1920) Парасі Іванець календар на 2019 рік. Він уміщує 18 репродукцій художніх творів, з яких вісім картин квітів виконаних олією. На перших чотирьох сторінках календаря вміщена стаття українською й англійською мовами «Талант не має віку», яка інформує читача про довгий і творчий шлях П. Іванець.
Уродженка с. Піддубці, що біля Рави Руської, вона пройшла шлях емігрантки — табори для втікачів в Австрії, Західній Німеччині, а потім Канада — через Нову Шотландію до Альберти, та навіть через далеку північ Канади — Ґрейт-Бер-Лейк (три роки) — до Едмонтону, де й почалася її творча дорога.
1977-го Іванці переїхали до провінції Онтаріо й оселилися у м. Сент-Кетринс, де за два роки Парася Іванець овдовіла. Тут вона цілковито віддалася своєму покликанню — майстрині пензля. Брала участь у мистецьких виставках, збирає матеріали до 160 полотен олією. Після появи книжки «Українські церкви Альберти» (Пряшів, 1991) оригінали картин подарувала Українському музеєві в цій провінції.
Її громадська діяльність дала результат, за активної діяльності мисткині та спонсорства під церквою Св. Кирила і Методія у Сент-Кетрінсі відкрили музей із експонатами, які вона подарувала. Її ікони знайшли постійне місце не в одній родині як символи віри.
Щедрою щодо подарованих картин Парася Іванець була й до Дому сеньйорів у Сент-Кетрінсі, де вона проживала та творила, до Пансіону Івані Франка в Міссіссазі, до музею якого вона також подарувала свої мистецькі твори.
Зараз Парася Іванець перебуває в будинку опіки Henley House у Сент-Кетрінсі, куди спрямовуємо наші побажання доброго здоров’я та українського «многії та благая літа»!

Йосип Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply