Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 18, 2022

Музиканти Каліфорнії — Україні

Автор:

|

Квітень 01, 2022

|

Рубрика:

Музиканти Каліфорнії — Україні
Сестри Марта й Ірина Кречковські

Вона народилася в Івано-Франківську. Тепер проживає під Лос-Анжелесом. Коли почула, що російські війська вдерлися в Україну, сльозам не було кінця. Ніяк не могла повірити, що це могло статися. А вже за кілька днів почула, що весь світ став на захист України в боротьбі з аґресором. Побачила, як мільйони людей виходять на вулиці міст різних країн світу, організовуються біля посольств Росії з українськими прапорами, іконами, плакатами та вимагають припинення війни. Кожен небайдужий намагається надати українському народу свою моральну та фінансову підтримку. Залишатися осторонь було не в її характері. Тож вирішила виразити свою солідарність організацією благодійного концерту, кошти від якого було б призначено на допомогу Україні.
Ірина Кречковська, а мова саме про неї, скрипалька, педагогиня та співорганізаторка культурного мистецького центру Chamber Music Orange County. Це вона стала ініціаторкою благодійного концерту української камерної музики, що відбувся 8 березня ц. р. в місті Ірвайн (штат Каліфорнія). Концерт відбувався онлайн. Його бачили та чути ті, хто вклав якусь суму грошей на вебсайт Камерної музики вказаного центру.
У своєму виступі на американській телестудії СBS News Los Angeles, ініціаторка заходу розповіла, що на американську землю приїхала з батьком і сестрою у 12-річному віці, спершу до Канади, а після закінчення Королівської консерваторії в Торонто продовжила навчання в США. Професійну освіту здобула в Клівлендському музичному інституті, який закінчила зі ступенями бакалавра та магістра, а в Нью-Йоркському університеті Stony Brook захистила дисертацію й отримала звання доктора музичних мистецтв. Після заміжжя, разом із своїм чоловіком, піаністом Kevin Kwan Loucks, виступала зі сольними концертами в Карнеґі-гол, Центрі Кеннеді, замку Прьожельс в Італії, залі Аліс Талл Лінкольн-Центру в Нью-Йорку, палаці Ліхтенштейну в Празі, Центрі св. Лаврентія та Рой-Томсон-голі у Торонто, Американській церкві в Парижі, Муленд д’анд в Нормандії, концертній залі Харріса Аспена, здійснювала виступи на радіо. Ірина Кречковська — призерка численних міжнародних конкурсів, в т. ч. конкурсу Коціана в Чехії та Канадського музичного конкурсу в Торонто, за перемогу на якому Канадська рада банку музичних інструментів надала їй трирічний кредит на скрипку «Баумгартнер» роботи Антоніо Страдіварі 1689 року.
У своєму інтерв’ю п. Ірина розповіла, що з біллю в серці сприйняла напад російських орд на українську землю. Там у неї є родина. А коли почула, що її двоюрідний брат Орест тимчасово покинув посаду скрипаля в Київському театрі опери та балету та вступив у територіальну оборону, то вирішила зробити й свій внесок, організувавши згаданий концерт. Її підтримали чоловік і сестра Марта, також професійна скрипалька, випускниця знаменитої на весь світ Джульярд-скул у Нью-Йорку, де здобула ступінь бакалавра та магістра, а також професійний ступінь скрипаля оркестрового виконання в Мангеттен скул оф мюзік. У неї — свої здобутки. У числі студентського симфонічного та Нью-Йоркського філармонійного оркестру, вона не раз побувала з гастролями в Європі й Азії, зокрема, в Японії та Сінґапурі. Тепер вона — скрипалька Піттсбурзького симфонічного оркестру.
Що ж стосується самого концерту, то варто сказати, що до його участі були запрошені професійні виконавці та студенти навчального центру. На концерті, крім славню «Ще не вмерла Україна» М. Вербицького на слова П. Чубинського, прозвучали твори «Мелодія» Мирослава Скорика, «Голосіння» Станіслава Людкевича, «Соната» Тетяни Ільченко, пісня «Моя Україна» Ніколо Петраша на слова Юрія Рибчинського. Виконавцями програми були Ірина та Марта Кречковські, піаністка Надія Шпаченко, співачка Марія Кукта та студенти навчального закладу. Заключним твором програми прозвучав духовний гімн України «Боже великий, єдиний» Миколи Лисенка, який піднесено виконав ансамбль віолончелістів. Концерт дав прибуток 45 тис. USD, які витратять на допомогу в Україні.
У заключному слові Ірина Кречковська висловила свою вдячність усім його учасникам, а також жертводавцям, які поставилися до її ініціативи з повним розумінням справи. «Я хотіла, щоб український народ знав, що він не самотній, — сказала вона. — Ми разом можемо підняти не тільки дух, але й впевненість, силу та віру в перемогу над ворогом». А закінчила своє звернення словами Хорхе Олівера Кастільо, кубинського письменника, музиканта й активіста, про те, що «Незалежного мистецтва бояться всі диктатури світу».
Як повідомляв «Міст», Auresia присвячує Україні свій новий сингл і кліп «За правду».

Анатолій Житкевич

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply