Новини для українців всього свту

Saturday, May. 8, 2021

«Моцарт 2.0»: успіх в умовах карантину

Автор:

|

Липень 01, 2020

|

Рубрика:

«Моцарт 2.0»: успіх в умовах карантину
Моцарт 2.0

Нова книга «Моцарт 2.0» Доржа Бату, українського письменника й автора українських бестселерів «Франческа. Повелителька траєкторій» та «Франческа. Володарка офіцерського жетона», нещодавно вийшла в Україні і за кілька тижнів також стала бестселером.
Автор фантастичного роману про композитора Вольфганга Амадея Моцарта в Нью-Йорку розповів про створення роману, як йому вдалось зробити новинку популярною в час пандемії тощо. Він із дружиною задалися питанням: «Чи готовий був би сучасний світ прийняти всесвітньо відомого композитора?»
Сім місяців Дорж провів за роботою в архівах кількох країн світу, досліджуючи життя та творчість Моцарта. Його мета була написати якомога більш реалістичний роман. Письменник читав «тонни переписки» Моцарта зі сучасниками — друзями, родичами, батьками, дружиною, покровителями тощо. Він детально вивчав те, як жив і писав великий композитор, який мав характер, за яких обставин був написаний той чи інший його твір.
Усі герої книги мають своїх прототипів — реальні історичні постаті. Автор запевняє, що всі факти у книзі мали місце в житті Моцарта (крім одного — що композитор був у Нью-Йорку). У Бату були постійні радники — юристка з Чикаґо, музиканти та поліціянти зі штату Нью-Йорк.
У пошуках свого читача письменник узявся шукати альтернативні способи пошуку свого читача. Зокрема, активно спілкувався з людьми в Інтернеті, влаштовував читання, а також із командою однодумців створив низку відеоматеріалів про місця перебування Моцарта.
Збільшення аудиторії видавець і автор побачили дуже швидко — за кількістю уподобайок у Facebook та напрочуд успішному продажу. Наразі п. Бату готується до офіційної презентації книги про Моцарта і вже отримав попередню згоду одного з українських телеканалів.
Дорж Бату (справжнє ім’я — Андрій Васильєв) — український письменник. Народився і виріс в Бурятії, закінчив Бурятський державний університет. За освітою — історик-сходознавець, спеціаліст з історії Китаю. Працював телевізійним журналістом на загальнонаціональних каналах «1+1» та «Інтер». Переїхавши до США, працював кореспондентом «Голосу Америки» та «Телевізійної служби новин». Член Медіакорпусу Організації Об’єднаних Націй. 2013 року покинув журналістику і став працювати у авіакосмічній галузі. Зараз Дорж Бату — математик, фахівець із траєкторій космічних апаратів NASA. «Моцарт 2.0» — третя книжка автора, попередні дві — «Франческа. Повелителька траєкторій» і «Франческа. Володарка офіцерського жетона».
Раніше «Міст» розповідав історію українця, котрий працює в NASA.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply