Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Молоде покоління вийшло на сцену

Автор:

|

Жовтень 09, 2014

|

Рубрика:

Молоде покоління вийшло на сцену
Танцює «Бабаросин» із Нью-Йорка

Танцює «Бабаросин» із Нью-Йорка

Головною ознакою п’ятого щорічного Українського фестивалю, що відбувся 4 жовтня ц. р. в Українському американському культурному центрі Нью-Джерзі у Виппані, була чисельна перевага в сценічному дійстві молодих виконавців — дітей і підлітків. Це — яскраве свідчення того, що парафії, школи, батьки, молодіжні об’єднання активно залучають нові генерації до українських традицій, мови та культури. Особливо зараз, коли Україна проходить через важке випробування війною. Зростаючи в американському світі, діти стають американцями з теплом української душі.

Свято, зрозуміло, готували дорослі, зокрема 17 членів фестивального комітету на чолі з Оксаною Лодзюк-Кривулич. До проведення заходу долучилися 153 спонсори, провідними серед яких були Українська американська федеральна кредитова спілка «Самопоміч», Український народний союз (УНС), компанія «Міст», «Чорноморська січ», похоронний заклад «Литвин і Литвин», Рідна школа імені Лесі Українки у Виппані й інші. Їм дякували зі сцени ведучі Александра Тершаківець-Завадівська та Борис Коваль.
Дощова погода пересунула святкові події до приміщень Культурного центру. А таких подій було чимало: про свої послуги інформували УНС і кредитівка, численні громадські організації. За традицією в залах гостей частували українськими стравами та пропонували вироби ужиткового мистецтва.
При вході до центру відвідувачі мали нагоду познайомитися з Романом Дзівінським і Павлом Марчуком, учасниками Євромайдану, котрі постраждали від насильства тодішньої влади й тепер лікуються в Америці та збирають пожертви для своїх побратимів в Україні.
Роман Дзівінський приїхав зі Львова на київський Майдан і біля Будинку профспілок 6 лютого узяв у невідомого «скриньку з ліками» як «подарунок» для «Правого сектора». Скринька вибухнула й відірвала Романові ліву кисть та пальці на правій руці. Павла Марчука важко поранив на Майдані снайпер.
З України також приїхала Орислава Хомик, голова Союзу українок.
Відомі хореографи Андрій Цибик і Григорій Момот вивели на сцену своїх вихованців. Причому саме в ансамблях п. Момота «Барвінок» із Савт-Бавнд-Брука та «Чорнобривці» з Стейтен-Айленда танцювали наймолодші учасники – «Гопачок» та «Гуцулку», «Українську кадриль» і «Гопак».
Академія українського танцю п. Цибика «Іскра» розпочинала сценічне свято танцем «Привіт» і закінчувала стрімким «Гопаком». Крім того, ансамбль «Іскра» виконав «Березнянку» та «Дев’ятку» й зачарував хореографічною композицією на музику до пісні Володимира Івасюка «Я піду в далекі гори».
На сцені виступали танцювальна група «Бабаросин» з Нью-Йорка, а також тріо ІКА (Інія Чегейда, Ксеня Салевич, Андрій Вовк), солістка-бандуристка Оксана Телепко, малий сурмач і його тато-гітарист Богдан і Михайло Савчуки.
Своєрідним «концертом у концерті» став виступ Андрія, Ярка та Юрія Добрянських, котрі познайомили залу з різними піснями на музику гімну «Ще не вмерла», що стало цікавою екскурсією у музичний світ. Вони виконали також твори різних композиторів на слова Тараса Шевченка. Побували на сцені співачка Софія Найда й український садочок із Виппані, а також співочий гурт музичної школи «Солов’їний край» (Софія Коваль, Роксолана Бойчук, Уляна Лещук, Ніна Раковська та Лілія Томко).
Порівняно з попередніми виступами, відчутно зросла виконавська майстерність, зміцніли голоси Ані Косачевич, Вероніки Наливайко, сестер Калини й Уляни Лещук, котрі у віці від 9 до 15 років тільки починають своє сценічне життя.
Після концертів фестиваль тривав далі. УНС і кредитівка провели лотереї, а ввечері гостей запросили на музичну забаву.
Фестиваль був присвячений боротьбі за волю і незалежність України. Про це нагадувало й гасло на сцені: «Слава Україні! Героям слава! Українські вояки, ми вами пишаємося!»

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply