Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

Meest-America на фестивалі в Перт-Амбої

Автор:

|

Червень 29, 2017

|

Рубрика:

Meest-America на фестивалі в Перт-Амбої

о. Іван Турик із господинею фестивалю

Минулої суботи в м. Перт-Амбої (штат Нью-Джерзі) вп’яте відбувся український фестиваль церкви Успіння Пресвятої Богородиці. На початку фестивального дійства в актовій залі Української католицької школи, яка діє при церкві, її парох о. Іван Турик від імені парафії та школи привітав усіх гостей. Саме ж свято традиційно розпочалося молитвою та співом національних гімнів України та США, які чудово виконав церковний хор «Боян» під орудою Алли Коростіл. А відтак відбулася концертна програма, під час якої було багато яскравих виступів, значну частину яких продемонстрував танцювальний ансамбль «Барвінок», що був представлений різними віковими групами (керівник ансамблю — Григорій Момот).
Надворі ж численні гості мали нагоду насолодитися смачною домашньою українською їжею чи закружляти в танці під музику гурту «Анна-Марія». На них також чекали кошики з призами, грошова лотерея та святковий ярмарок. Попри прогноз дощової погоди, після ранкової літургії виглянуло сонце і весь день погода була чудовою.

Тижневик «Міст» також був гостей фестивалю

«Це підтверджує, що віра в Бога — велика сила, і дуже важливо жити в спокої з Господом, — каже о. Іван. — Наші предки, коли приїжджали на нове місце, найперше будували церкву. І цей збудований ними величний храм, була їхня найбільша інвестиція, відсотки від якої ми тепер примножуємо. Адже з кожним роком зростає чисельність нашої парафії, і цьогорічний фестиваль став найчисельнішим».
Священик також наголошує, що головна мета фестивалю — продемонструвати, що українці бережуть свої національні традиції й єдність. «Таке свято, — каже він, — дає можливість далеко на чужині відчути плече один одного. З’являється відчуття, що попри велике різноманіття вишитого одягу, всі ми тут одягнені в єдину гаптовану сорочку. Збираючись у такий спосіб разом, ми демонструємо, що ми єдина миролюбна та горда нація, яка не може бути переможена, бо з нами Бог!»
На фестивалі кожен міг задовольнити свої як духовні, так і фізичні потреби. Загалом під час свята розійшлися 1,5 тис. голубців, понад 8 тис. вареників, 250 фунтів м’яса, 70 ящиків львівського пива.
Головним спонсором фестивалю була Meest-America. Представники цієї найвідомішої на теренах Америки української логістичної компанії, репрезентуючи її послуги, вже традиційно дарували гостям пам’ятні сувеніри, свіже число тижневика «Міст», запрошували взяти участь в акції Discover Ukraine Draw, а також у розіграші призів. Щасливим власником головного призу — камери GoPro — стала Соломія Щепанкевич із містечка Матавану. Дівчина лише півроку тому приїхала до США зі Львова і тепер має чимало перспективних планів, головні серед яких — здобути американську освіту за набутим в Україні фахом психолога, і створити сім’ю. Безкоштовне авіавідправлення посилки в Україну дісталося Марії Олексів, а безкоштовне морське перевезення — Марії Бондар. Компанія Meest-America сердечно вітає переможців.

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply