Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Марки з ненормативною лексикою

Автор:

|

Квітень 07, 2022

|

Рубрика:

Марки з ненормативною лексикою
Проєкт марки Бориса Гроха визнали найкращим

Тижневик «Міст» уже повідомляв, що «Укрпошта» готує поштову марку з нагоди подій на острові Зміїний, коли 24 лютого російський корабель запропонував воякам залоги здатися, але отримав відповідь, як то кажуть, обсценною лексикою. Всі інформаційні джерела повідомили про закінчення 12 березня конкурсу на найкращий проєкт такої марки під гаслом «Російський військовий корабель, іди…!» «Укрпошта» визначила найкращий ескіз для поштової марки. Результатом конкурсу став відбір із кількасот сюжетів, із яких обрали сюжет № 3, на якій вояк показує кораблю середній палець. Однак декому в «Укрпошті» так припав до вподоби відомий «заклик» прикордонників Зміїного, що його вирішили розмістити на пам’ятній марці. Гасло є на усіх проєктах марки.
З цього приводу як філателіст із великим стажем хочу звернутися до усієї спільноти з проханням: порятуйте українську мову! Філателія світу знає чимало дивних марок, але ще не було, щоб на марці розміщували ненормативну лексику. На проєктах марок цей вислів також змонтовано з державним гербом Тризубом. Чи це робить у світі честь Україні?
Відомий український філателіст Олександр Жарівський зі Львова вважає: «Розумію, що жорстокість підступного ворога викликало в багатьох душах обурення і ненависть. Але навіщо повторювати лайку «руZкого міра»? Зовсім неприпустимим повторювати його на державному поштовому знаку. На жаль, керівництво «Укрпошти» своїми непродуманими рішеннями зводить нанівець справу належного відзначення героїчного чину захисників Зміїного. На щастя, моє зауваження у Facebook стосовно недопустимості такої профанації не залишилося «гласом волаючого в пустелі». На мою думку, автору варто виплатити заохочувальний гонорар, а до розроблення цієї теми залучити професійного художника В. Руденка, який має в своєму творчому доробку чимало вдалих проєктів на морську тематику. Обов’язково на марці повинен бути лаконічний текст «Острів Зміїний. 24.02.2022».
Ненормативна лексика, так звані матюки, тепер поширені у теленовинах, програмах типу «Дизель-шоу», у пресі. Чи не соромно зневажати своїх матерів вульгарною російською лайкою? На мою думку, нелогічно вживати ненормативні позначення статевих органів чоловіків та жінок у випадках катастроф, бойових невдач, у лайці з сусідами і т. п. Чим пояснити такі посилання? Ми знаємо, що у побуті московитів такі матюки стали настільки звичними, що без них особина навіть не може висловити свою думку. Чи варто це наслідувати в Україні, привчати до такої мови наших дітей? Унизу подані проєкти нової поштової марки. Чи захочете приклеїти таке на лист до коханої людини, до матері, до дитини?
Варто повчитися у наших сусідів. Конверт та марка із українською символікою були випущені поштовою мережею Poczta Polska і станом на 25 березня увійшли в обіг. Естонський національний поштовий оператор Omniva випустив марку, присвячену Україні. На ній зображено голуба як символ миру на тлі Державного прапора з написом «Слава Україні!». Аркуш із чотирьох поштових марок випустила Латвія. Марки на підтримку України випустили Австрія і Сьєра-Леоне. Вочевидь будуть марки інших держав на підтримку України, але без примітивної лайки.

Лев Хмельковський

До слова
На вулицях багатьох міст України, зокрема, Львова, досі висять плакати і білборди зі закликом російському кораблю йти…

About Author

Meest-Online