Марічка Марчик створює енциклопедію пісень

Марічка Марчик, українська співачка, етномузикологиня та музикантка канадського гурту Balaklava Blues, створює віртуальну енциклопедію старовинних українських народних пісень. «Це буде безкоштовна та доступна енциклопедія, до якої увійдуть унікальні архівні аудіоматеріали, які фольклористи багато років збирали у різних реґіонах України. Там будуть рідкісні пісенно-археологічні зразки, які подеколи існували лише в одному селі і пішли у забуття з останнім носієм традиції», — розповіла вона.
Крім цього, на сторінці енциклопедії в Інтернеті можна буде знайти ноти і тексти пісень — українською та транслітеровані латиницею, матеріали українською й англійською мовами, а також відеоуроки, щоб люди з різних країн змогли долучитися до української пісенної традиції. Планують, що сторінки сайту матимуть вигляд артколажів із інтерактивною мапою різних етнічних реґіонів України, в т. ч. Криму, представлених десятьма пісенними жанрами кожен.
Першу частину енциклопедії презентують і відкриють для використання вже навесні 2021-го. Впродовж року, доки формується архів, п. Марчик викладатиме відеоуроки старовинних українських пісень на сторінках Balaklava Blues у Facebook і на Youtube. Музикантка сподівається, що матеріали енциклопедії вже наступного року використають як посібника до освітньої програми шкіл в Україні та діаспорі.
Масштабний проєкт створюють за підтримки Українсько-канадського дослідно-документаційного центру (Канада) та Проблемної науково-дослідної лабораторії етномузикології Національної музичної академії України ім. П. Чайковського.
Марічка Марчик — українська співачка, солістка проєкту Balaklava Blues, у минулому — гуртів «Божичі», «Сонцекльош», «Куку Шанель». Зі своїм чоловіком Марком, лідером музичного гурту Lemon Bucket Orkestra, вона зараз мешкає у Торонто.
Як повідомляв «Міст», в Единбурзі Марія та Марк Марчики підняли український прапор.
П'ять країн створили союз для Індо-Тихоокеанського реґіону
Ви можете припинити показувати країни Океанії як начебто «імпотентів»Що Московія вкрала в України
Крадіжок значно більше. А про деякі ми навіть не здогадуємося... ОсьЧотири сценарії завершення війни в Україні
Надіюсь все закінчиться добреНовий український уряд Володимира Гройсмана: ті, кого не жаль
СРОЧНЫЙ КРЕДИТ ДОСТУПЕН СЕЙЧАС СЕГОДНЯ Я ПОЛУЧИЛ ЖЕЛАЕМУЮ СУММУ КРЕДИ