Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 19, 2021

Майстер-клас для українських школярів в ОАЕ

Автор:

|

Лютий 27, 2019

|

Рубрика:

Майстер-клас для українських школярів в ОАЕ

Український письменник Тарас Ващук провів літературний майстер-клас для учнів Української школи «Софія» в Об’єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ). Про це повідомила Тетяна Співаківська, заступник директора школи «Софія» і викладач української мови й українознавства для дітей старшого віку.
«Хто з дорослих чи дітей не мріяв написати казку? Вигаданий, чарівний світ із дивовижними героями викласти на папері. Тарас Ващук у своєму літературному майстер-класі «Вигадаємо казку разом» здійснив мрію не лише учнів школи, а й їхніх батьків і навіть учителів», — зазначила Наталія Сердюк, директор школи «Софія».
Захід розпочався з читання письменником його оповідання «Лист до Сан-Дієґо» — про маленьку дівчинку, яка писала лист до тата, після чого діти відповідали на запитання вікторини. А згодом шість поділився з дітьми деякими секретами написання казок: які вони бувають, як обирати героїв і місце дії, як розвивати сюжет.
«Під час майстер-класу Тарас Ващук залучив до активної участі всіх. Дві команди дітей відповідали на запитання, придумували героїв та дві різні сюжетні лінії, а дорослі їм допомагали. Дитячій фантазії у поєднанні зі щирим бажанням творити не було меж», — зазначила п. Співаківська.
Своєю чергою, письменник був задоволений роботою з українськими учнями, вражений їхньою активністю та знанням української мови — навіть дітьми зі змішаних сімей. Тарас Ващук має досвід роботи вчителем англійської мови в арабській школі, тож йому є з чим порівнювати. «Українські діти — найкращі», — зізнався він.
За словами учасників, майстер-клас пройшов у легкій, невимушеній атмосфері, і після нього справді захотілося створити власну казку. Насамкінець діти отримали завдання — вигадати та написати власну казку й оздобити її малюнками, використовуючи спільні напрацювання з майстер-класу. «Таку казку, щоб добро обов’язково перемогло зло, як це зазвичай у казках буває і за що ми їх любимо. Творіть казки разом із дітьми, розвивайте мислення і творчі здібності!», — закликала Тетяна Співаківська і додала, що після виконання завдання діти отримали у подарунок видання «Книга-мандрівка. Україна», які п. Ващук закупив власним коштом для школи «Софія».
У школі планують і надалі запрошувати письменника на різні заходи та уроки. «Ми лише розпочали співпрацю з Тарасом Ващуком, і перший досвід виявився успішним. Дітям дуже сподобався його стиль проведення уроків — інтерактивно, творчо, з гумором. Сподіваємося на продовження співпраці. У планах — літературний майстер-клас для дітей молодшого віку та уроки історії для старшої групи», — розповіла заступник директора школи «Софія».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply